Nupat Paziņots par Energoresursu kāpuma naudas atbalstu iedzīvotājiem! Lūk, kad cilvēkiem to sāks izmaksāt!

Visbeidzot, ir labas ziņas par atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem, kas ir saistīts ar masveida energoresursu pieaugumu, nemaz nerunājot par to, kas vēl patiesībā varētu notikt šī gada rudenī un ziemā, jo tas ir sāpīgākais laiks šajā, jau tā smagajā un  grūtajā situācijā! Bet tagad runa ir par enerģētisko atbalstu iedzīvotājiem, tiešām ir jādomā laicīgi, jo apkures sezona nav tik tālu, kā varētu likties, tāpēc ir pienācis laiks iepazīties ar jaunāko informāciju par visu situāciju un to, kā to visu plāno reāli risināt, lai varētu palīdzēt pašiem cilvēkiem!

Oficiālā informācija liecina, ka jau šobrīd ministrijā ir uzņēmušies obligāto uzdevumu izstrādāt priekšlikumu lielai un visaptverošai mērķtiecīgai labklājības sistēmai, kurai jāsāk darboties no 1.septembra. Jāņem vēra, ka septembris nav aiz kalniem un tas ir pēdējais klauvējiens, kad pienāk aukstais un nepatīkamais rudens mēnesis. Labā ziņa ir tā, ka atbalsts patiešām tiks sniegts, taču vai ir vēl kādi svarīgi jautājumi, uz kuriem šajā sakarā ir skaidri jāatbild? Izrādās, ka tas tā ir, tāpēc noteikti ir pienācis laiks iedziļināties detaļās un redzēt, ko cilvēki patiesībā varēs iegūt un cik tas būs tieši naudas izteiksmē, lai varētu izprast vispārīgo atbalsta ideju!

Šobrīd nav skaidrs, cik liels atbalsts precīzi būs  pieejams un cik iedzīvotāju var pieteikties, taču zināms, ka tāds noteikti beidzot būs un tas ir pats labākais šajā visā!! Pats premjers Krišjānis Kariņš nepārprotami uzskata, ka šim atbalstam jābūt ļoti mērķtiecīgam. Viņš ReTV sacīja, ka atbalsta kritēriji jābalsta uz šo galveno faktu – cik naudas iegūs katras valsts iedzīvotāji, un tad atbilstoši dažādām smalkākajām kategorijām tiks sniegta atbilstoša palīdzība.

Tātad aprēķini un atbalsts nebūs balstīts uz iedzīvotāju grupām vai ko citu, bet tieši uz ienākumiem uz vienu iedzīvotāju, kas mainīs visu kopējo situāciju. Turpinājumā, kad Labklājības ministrs beidzot iesniegs valdībā priekšlikumu, notiks diskusijas ar pašvaldībām, uzņēmējiem un citām partijām, bet svarīgākais valdība plāno pieņemt lēmumu, kas stāsies spēkā 1.septembrī un tad attiecīgi būs zināms konkrētais atbalsta lielums un kad tieši to attiecīgi sāks izmaksāt!

“Protams, mums būs jāizdomā, kas ir piemērots nākamajai apkures sezonai, martam vai aprīlī, vai maijā, bet mēs varam tikai to visu aptuveni aprēķināt! Pastāv liela iespēja, ka precīza summa mainīsies! Ja tas notiks, tad varētu palielināsies, Ja notiks vēl kas, tad var samazināties. Galu galā inflācija ir strauja un enerģijas cenas aug, tāpēc mums ātri jādomā kā tam visam pielāgoties!”

You may also like...