Ticis paziņots, kas ar dažiem Covid-19 pacientiem notiek septītajā dienā – Ārsti to nevar izskaidrot

Sidnejas Sentvinsenta slimnīcas elpceļu ārsts Deivids Dalī sacīja, ka nelielam procentam Covid-19 pacientu bija ļoti dīvainas patoloģijas septītajā dienā.Viņi stabilizējās līdz pirmās nedēļas beigām. Tad pēkšņi bija iekaisuma reakcija.  Ārsts priekš “Guardian” pastāstīja, ka olbaltumvielas, kas saistītas ar šo iekaisumu, organismā sāka cirkulēt lielos daudzumos, un norādīja, ka šiem pacientiem ir problēmas ar plaušām.

Viņiem ir arī zems asinsspiediens un tie var ietekmēt citus orgānus, ieskaitot nieres. Asinīs sāk veidoties asins recekļi. Var tikt ietekmētas arī smadzenes un zarnas. Dažu pacientu personības izmaiņas norāda, ka  tikušas bojātas pat smadzenes, kas šajā gadījumā ir ļoti kritiski.

Ārsti uzskata, ka tas ir ļoti specifisks slimības stadiju kopums, un kaut kādu iemeslu dēļ ne visi pacienti to piedzīvos. “Daži pacienti ir smagākajā stadijā un viņiem ir nepieciešams elpošanas atbalsts un skābeklis. Šie pacienti parasti ir vecāki, lielākoties viņi ir vīrieši, un viņiem ir arī citas medicīniskas problēmas, piemēram, diabēts, hipertensija vai sirds un asinsvadu slimības. Tomēr to nav iespējams iepriekš zināt. Kuram pacientam būs vissmagākie simptomi, tāpēc ārsts cer katram posmam atrast unikālus redzējumus.

Viņš sacīja: “Tas palīdzēs ārstiem noskaidrot, kurā stadijā atrodas pacients, un var pat ļaut pacientam turpināt slimības nākamo stadiju. Tas mums palīdzēs prognozēt, kam nepieciešama padziļināta uzraudzība slimnīcā, kas nozīmē, ka, ja viņu Apstākļiem pasliktinoties, mēs sagatavosimies visām sistēmām. Ja biomarķieri norādīs, ka viņiem ir mazāks nopietnu slimību risks, tas mums dos lielāku pārliecību izrakstīt.

Darlijs bija viens no pacientiem, kura pētnieki veica ilgtermiņa pētījumu Sentvinsenta slimnīcā.Šiem pacientiem tika diagnosticēts Covid-19. Paredzams, ka pacients tiks novērots gadu pēc izrakstīšanas no slimnīcas un regulāri pārbaudīs, vai pēc vīrusu infekcijas nav noturīgas ietekmes vai izmaiņas imūnsistēmā un asinīs. Tiks novērotas arī izmaiņas plaušās, zarnās un smadzenēs. Pašlaik neviens nezina, ka vīrusam ir ilgstoša vai ilgtermiņa ietekme uz cilvēka ķermeni.

Dali arī norādīja, ka nav skaidrs, vai vīruss inficē plaušas un asinsvadus, vai cilvēka imūnsistēma pārmērīgi reaģē un bojā plaušas un asinsvadus. Tas var būt arī šo divu faktoru apvienojums.

Ārsts arī sacīja, ka smadzeņu iekaisums tika novērots pacientu grupā. Šie pacienti piedzīvo arī nemieru un personības vai uzvedības izmaiņas. Ir arī ziņojumu no citām valstīm, ieskaitot insultu jauniešu vidū.

Lasi vēl : Paziņots, kad beidzot varētu tikt atcelti pandēmijas ierobežojumi

Avots

You may also like...