Pašlaik tiek rosināts, ka sejas maskas vajadzēs obligāti valkāt veikalos, ēdināšanas vietās un citur

Koronavīrusa ierobežošanai Latvijas teritorijā vajadzētu nākties domāt par daudz plašāku maskas lietošanu sabiedriskās vietās. Viena no galvenajām vietām varētu būt veikali un ēdināšanas zonas, aģentūrai LETA norādīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras galvenais vadītājs Ģirts Briģis.

Viņš situāciju skaidro šādi : “Ja konkrētos inficēšanās gadījumos ir izsekojami cilvēki, kuru starpā var pašizolēties, tad šis veids ir kā ierobežot infekcjias pašu izplatīšanos. Tomēr ja cilvēki nezina par pašu inficēšanos un šie gadījumi nav izsekojami, tad tas ir vairāk nekā draudīgi un var prognozēt, ka šī infekcija izplatīsies vēl lielākā plašumā.”

Tāpat Briģis skaidri un gaiši norādīja, ka pašlaik Valdība jau ir lēmusi par atgriešanos pie stingrākiem ierobežojumiem, kas saistīti tieši ar vīrusu. Jau pašlaik visā Latvijas teritorijā sabiedriskajos transportos ir jālieto sejas maskas, taču citās pilsētās ir vēl citi ierobežojumi.

Briģis izteicās par to, ka ierobežojumi sabiedriskajā tranportā ir vietna lieta, tomēr stingrāk vajadzētu sākt domāt par cilvēku pulcēšanās vietām, piemēram veikalos, sabiedriskajās ēdināšanas zonās un pasākumos.

Patreizējie novērojumi sabiedriskajā ēdināšanā liecina par to, ka tieši šajā konkrētajā jomā un nozarē ir daudz lielāks atslābums, jo vairs strikti netiek ievērota divu metru distance. Briģis piebilda, ka šim noteikti vajadzētu pievērst īpaši lielu uzmanību, lai tas atkal tiktu atrisināts.

Līdz ar to Briģis izteicies par to, ka noteikti vajadzētu domāt par šīm lietām un, iespējams, sejas maskas vajadzētu valkāt arī šajās vietās, jo patreizējie rādītāji tik tiešām nav iepriecinoši un tas skar mūs visus.

You may also like...