Vinķele paziņo par jauniem ierobežojumiem – Tagad visi būs pakļauti obligātajiem ierobežojumiem

Esošā situācija ir kļuvusi tiešām smaga un ar katru dienu inficēto skaits teju vai pieaug. Pagājušajā diennaktī inficējušies vairāk nekā 130 cilvēki, kas liek pamatīgi nobažīties par patreizējo situāciju un kādi ierobežojumi var ieviesti tālāk. Ņemot globālo statistiku Otrais pandēmijas vilnis tiešām ir sācies.

Veselības Ministre jau iazteicās par jauno taktiktu cīņai ar bīstamo vīrusu. Pašlaik ļoti nopietni vērtēja, ka esošie Koronavīrusa pieauguma cipari Latvijā izskatās gana dramatiski. Viņa arī izteicās : “Panikai vēl nav pamata, taču nedrīkst arī atslābt.”

Veselības Ministre konkrēti uzskata, ka esošā situācija pavisam noteikti krasi atšķiras no tā, kas bija pavasarī. Tolaik nebija tik daudz informācijas par šo vīrusu, kā tas ir tagad. Zinot iepriekš pieļautās kļūdas, pašlaik vēl nav nepieciešams spert tikpat drastiskus soļus, tomēr nav zināms vai tādi nebūs nākotnē.

Tagad visi ierobežojumi tiks pilnībā sadalīti dažādās lokālās atbildībās. Piemēram tiks noteikti ierobežojumi konkrētās iestādēs, skolās, pašvaldībās vai uzņēmumos, lai uz kopējā fona līdzi neparautu citus.

Viņķele izteicās arī par sodiem. Vispirms ir jāizsaka brīdinājums tikai otrajā rezē vajadzētu uzlikt sodus, taču vai tā tiešām notiks?

Galvenokārt viņa atkārtoja to, ka pašlaik notiek mācīšanās no pavasara kļūdām un tagad Viņķele ir pārliecināta par vairākām lietām, kuras iepriekš līdz galam nebija skaidras vai saprotamas.

Nopietni jāņem vērā tas, ka Latvijā patreiz saslimstības līmenis ir pats straujākais pilnīgi visā Eiropas Savienībā, taču pats saslimbstības rādītājs viens no zemākajiem, kas savā ziņā ir laba vēsts.

Ticis ziņots arī tas, ka pēc epidemiologa teiktā, pēdējās nedēļas laikā Latvijas saslimstības pieaugums ir veseli 175 procenti, kamēr Eiropā vidējais rādītājs ir 24 procenti.

Avots

You may also like...