Pavļuts ar nepatīkamu paziņojumu pāršalc visu Latviju! “Kovidsertifikātiem derīguma termiņi tomēr būs!”

Pavļuta komunikācija ar sabiedrību bija tāds spocīgs periods – ministrs izteica pusvārdu, nepabeigtus teikumus un mājienus par Jansena vakcīnas nākotni. 22. novembra LSM LTV raidījumā “Dienas jautājums” reportiere Aneta Bērtule intervēja Latvijas Lauku ārstu asociācijas padomes deputātu, Imunizācijas valsts padomes deputātu Aini Dzalbu Daci Žentiņa Paula Stradiņa slimnīcas Plaušu ķirurģijas centrs. Programma ir veltīta cilvēku slimošanas un mirstības problēmas risināšanai. Šobrīd nav īstais brīdis uzstāt uz trešo vakcināciju. Ievietots arī reportieres Lienes Barisas-Sermules intervijas stāsts ar Danielu Pavļutu. Tad Pavļuts teica, ka Janssen ir reģistrēta kā vienas devas vakcīna. Tas nav mainījies. Atkārtotas vakcinācijas nav obligātas, bet ļoti, ļoti vēlamas un tieši tad sekoja tālākais!

Ja teātra pirmajā cēlienā pie sienas ir ierocis, tad trešajā cēlienā  tā noteikti arī izšaus, ja Pavļuts sācis runāt saprotami, saprotams, ka brīnišķīgo, savietojamo sertifikātu sāks uzskaitīt un atliek vien tikai sagaidīt cik drīz tas būs, taču ir laiks ķerties tam klāt.” Sākotnēji “Neatkarīgā” to paredzēja jau 24. novembrī, taču tai nav obligāti jābūt lielam pravietim, lai redzētu, kas neizbēgami notiks. Jo vakcinācijas sertifikāts sākotnēji tiek izsniegts katram pilnīgam vakcinācijas saņēmējam pastāvīgi. Taču, kā mēs visi zinām, vakcīnu iedarbība nav pastāvīga – cilvēka organismā samazinās antivielu daudzums, tāpēc ir nepieciešamas uzturošās vakcīnas. Pat ar trešo vakcīnu nepietiek. Laika gaitā cilvēki, visticamāk, sāks just, cik daudz vakcīnu viņi ir saņēmuši. Jo šķiet, ka tas nepazudīs. Turklāt nekas nebeigsies ar delta un omikronu — grieķu alfabēta burti var tikt pazaudēti, lai nosauktu visas jaunās vīrusa mutācijas. Bet cerams, ka jaunās šķirnes kļūs cilvēkiem “draudzīgākas” un samazinās to skaitu.

Tā kā vakcīnu efektivitāte mazinās, ir loģiski, ka arī savietojamības sertifikātiem ir jābūt laika ierobežojumam. Eiropas Komisija šomēnes apstiprināja noteikumus, kas nosaka deviņu mēnešu (270 dienu) derīguma termiņu digitālajiem vakcinācijas sertifikātiem, ko izmanto Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis. Visām dalībvalstīm ir jāievēro šis termiņš, lai  sertifikātu turētāji varētu brīvi ceļot pa ES. Vienlaikus Daniels Pavļuts arī mudināja Latviju lemt par sertifikāta derīguma termiņu. Latvija, visticamāk, pielāgosies Eiropas regulām un pēkšņi neizlems, ka sertifikāts ir derīgs 220 vai 299 dienas.

Veselības ministres uzruna reportierei Anetei Bērtulei novembrī bija ļoti kaitinoša un satraucoša, jo dažiem varētu šķist, ka viņa  vienreiz sapotēsies ar  “Jensen” un tad viss.  Lai aizstāvētu Danielu Pavļutu, jāsaka, ka viņš nezināja, kāda ir jaunā vīrusa būtība novembrī vai tagad, un kura vakcīna cik lielu aizsardzību nodrošinās. Taču šis nebūt nav vienīgais gadījums, kad veselības ministrs radījis iespaidu, ka par šo tēmu trūkst zināšanu vai informācijas. Kopumā viņam un Krišjānim Kariņam (JV) raksturīgās iezīmes ir neizrunāt līdz galam, klusēt, kaut ko iesākt priekšlaicīgi un otrādi – vēlu.

Piemēram, mūsdienās televīzijā tiek uzbāzīgi rādītas sociālās reklāmas, kas aicina vakcinēties. Kāds vecāka gadagājuma cilvēks stāstīja, ka 90% saslimušo nav vakcinējušies. Var jau būt, bet pirms neilga laika – bija pavisam cita statistika. Turklāt tos var arī loģiski izskaidrot. Tomēr šāda skaidrojuma nav. Tāpēc nav brīnums, ka Latvijas sabiedrībā daudzi vakcinētāji pat noliedz esošā vīrusa esamību.

Avots

You may also like...