Kariņš nāk klajā ar steidzīgu paziņojumu iedzīvotājiem saistībā ar ierobežojumiem dēļ Omikrona izplatības!

Tie, kuri seko līdzi pavisam noteikti jau zina ka vīrusa jaunais celms, kurš ticis nosaukts par omikronu – jau ir nonācis Latvijā un tikuši konstatēti jau vismaz pāris gadījumi, kur cilvēki atgriezās Latvijā no Zviedrijas, lidojot caur Kopenhāgenu. Pats premjers saistībā ar šo nācis klajā ar būtisku paziņojumu, kas var mainīt vispārējo situāciju tieši dēļ ierobežojumiem, kurus var nākties pielietot, lai ierobežotu Omikrona izplatību.

Arī Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijā tika uzsākta aizdomīgā testa parauga pilna genoma sekvencēšanas process. Droši var apgalvo, ka tas tik tiešām ir omikrona paveids, jo arī sākotnējās pārbaudēs bija redzams, kā arī uzrādījušās omikronam raksturīgās mutācijas, līdz ar to jāteic, ka Latvijā arī nokļuvis šis paveids par kuru tik plaši un strikti runā visā pasaulē. Šobrīd gan svarīgākais ir tas, kā tas ietekmēs mūsu ikdienas dzīvi un vai ir gaidāmi jauni ierobežojumi? Par to sīkāk izteicies Kariņš.

Slimību profilakses un kontroles centra galvenā pārstāve ir norādījusi, ka simptomi parasti parādās tikai pēc piecām, sešām, septiņām dienām. Tieši tad obligāti ir jāskatās, kā norit esošās slimības gaita, jo tas ir pats svarīgākais brīdis, kuram ir jāseko līdzi. Ne Pasaules Veselības organizācija, nedz arī Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs joprojām oficiāli vēl nav paziņojuši, vai esošais omikrona paveids ir bīstamāks par iepriekšējo celmu, saistībā ar šo paziņojumu klajā nāca arī pats Kariņš.

Esošajā gadījumā Kariņš vismaz pagaidām ir ierosinājis neieviest nekādus papildus drošības pasākumus un ierobežojumus dēļ omikrona paveida, ja vien drīzumā netiks paziņots, ka tas tik tiešām ir bīstamāks nekā iepriekšējie, tad gan uzreiz seko tūlītēja rīcība, jo pieļaut iepriekšējās kļūdas vienkārši nevar!

“Mūsu galvenā pamata stratēģija šobrīd ir tieši aktīva vakcinācija, balstvakcinācija, maskas, bet vairs ne auduma maskas, bet ieteicamas ķirurģiskās vai FFP2 maskas, kuras tiesām nodrošina drošību. Tāpēc visiem ir jāpiedomā pie tā, kā mēs rīkojamies pret citiem un pašiem pret sevi, jo drošība ir pats galvenais,” komentēja Krišjānis Kariņš.

Avots

You may also like...