Pavļuts jau brīdina, ka tuvākajā laikā var nākties atkal pastiprināt ierobežojumus

Veselības ministrs Daniels Pavļuts valdības sēdē sacīja, ka, jaunajiem Covid-19 variantiem Lielbritānijā kļūstot populāriem sabiedrībā, jāņem vērā, ka dēļ noteiktiem rādītājiem var nākties pastiprināt ierobežojumus.

Pašlaik “luksofora princips” nosaka, ka, ja jaunās britu Covid-19 celma izplatība palielināsies par vairāk nekā 5% nedēļā, un ir aizdomas, ka vietējā izplatīšanās tiešām ir iespējama,  līdz ar to var tikt noteikti stingrāki ierobežojumi.

Pavļuts paskaidroja: “Kolēģi, mums ir ne tikai aizdomas, bet tagad mums ir jauna veida vietējie pārraides pierādījumi, un šis skaits strauji pieaug. Tomēr viņi pieprasa stingrākas prasības noteikumus.”

Vēl viens “luksofora principa” kritērijs ir tāds, ka, ja 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 700 gadījumus uz 100 000 cilvēku, būtu jāievieš jauni ierobežojumi. Tomēr pašlaik to skaits ir 501 gadījums, un tas lēnām samazinās, tieši tāpēc pašlaik vēl ir tikai cerība, ka šis cipars nepausgtināsies.

Ja saslimstības līmenis strauji palielinās, tas ir, kumulatīvais saslimstības rādītājs 7 dienu laikā palielinās par vairāk nekā 20% uz 100 000 cilvēku, jāveic arī ierobežojoši pasākumi. Ministrs sacīja: “Mēs neesam šajā situācijā, taču nav neiespējami, ka tas notiks.”

Viņš uzsvēra, ka cita starpā sekvencēšanas rezultātiem, kas izrādījās saprātīgi jaunā Covid-19 celma izplatībai, ir vienas nedēļas nobīde, un jaunā celma izplatība pašlaik palielinās.

Saskaņā ar ziņojumiem, Slimību kontroles un profilakses centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs valdības sēdē sacīja, ka pēc vairāku nedēļu ilgas krituma 7 dienu Covid-19 dēļ epidemioloģiskā situācija Latvijā atkal varētu pasliktināties, bet to redzēsim tikai tad, kad tuvosies tuvāk šis laiks.

Pēc epidemiologu domām, pašreizējie dati vairs neliecina par kritumu – vakardienas 7 dienu gadījumu skaits pieauga par 0,4%. Epidemiologi arī norādīja, ka no jaunajiem līdz šim atklātajiem Covid-19 gadījumiem Lielbritānijā 6 gadījumi tika inficēti Latvijā, izmantojot lokālu pārraidi, bet otrs gadījums bija inficēts Zviedrijā.

Avots

You may also like...