Valdība nākusi klajā Steidzamu paziņojumu iedzīvotājiem par tūlītēju atbalstu enorgresursu krīzē!

Valdību veidojošās koalīcijas partijas pirmdien vienojušās atbalstīt iedzīvotājus ar nosacījumu par energoresursu cenu kāpumu, kas būs plašāks un ātrāks, nekā valdība konceptuāli vienojās jūnijā, pēc tam žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Pie tam šajā situācijā jāņem vērā, ka nepieciešamais atbalsts, kurš tiks sniegts ātrāk ir saistīts ar to, ka jau pašlaik gāzes cenas ir vienkārši “debesīs” un cilvēki jau šobrīd maksā izlīdzinātos gāzes rēķinus, kas sastādās vairākos simtos, kas gan notiks tālāk, ja gāzes cenas vēl turpinās pieaugt!

Kariņš sacīja, ka atbalsts būs pieejams agrāk, sākot to piemērot no šī gada 1.jūlija. Premjers skaidroja, ka tie, kuri jau saņēmuši jaunu izlīdzināto apmaksas rēķinu, nākamajā rēķinā, kurā iekļauti atbalsta pieteikumi, no 1.jūlija saņems pārrēķinātu vienādu maksājumu. Valdība segs pusi no enerģijas cenu pieauguma, kas pārsniedz konkrēto slieksni, no kura attiecīgi tiek maksāta tālākā puse no patērētās enerģijas. To svarīgi atcerēties, jo netiks segta visa puse no kopējā rēķina, bet gan tikai konkrēti pārsniegtā daļa.

Tiks atbalstīti arī tie, kuri malku izmanto siltumam, sacīja valdības vadītājs. Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) piebilda, ka pieņemts lēmums paplašināt atbalstu elektroenerģijai primārās siltumapgādes nodrošināšanai. Uz atbalstu varēs pretendēt ne tikai tās mājsaimniecības, kurās uzstādīts siltumsūknis, bet arī tās, kuras citādi kā primāro siltumenerģijas avotu izmanto elektrību, kas pašlaik ir ļoti liels pluss, jo šādā gadījumā tiek atbalstīti visi.

Tikšot arī rūpīgi vērtēts, kā vienkāršot mājokļa pabalsta piešķiršanas kārtību, jo ministres ieskatā tas esot vispareizākais veids, kā mērķēti atbalstīt tās mājsaimniecības, kurām tas visvairāk nepieciešams. Vienlaikus Indriksone apzinoties, ka sociālo dienestu kapacitāte ir ierobežota. Kariņš sacīja, ka valdība lems par atbalsta sniegšanu otrdien, 9.augustā, bet apstiprinājums paredzēts ceturtdien, 11.augustā, Saeimā. Politiķis atzīmēja, ka atbalsta mehānisms izstrādāts labklājības ministra Gata Eglīša (K) un ekonomikas ministres Ilzes Indriksones (NA) vadībā.

Kariņš arī norādīja, ka Indriksone dažādu valdības partiju pārstāvjiem apliecināja, ka Latvijas gāzes rezerves ir pietiekamas ne tikai šim gadam, bet arī visai apkures sezonai. To apliecina dati par gāzes krājumiem Inčukalna pazemes gāzes krātuvē Ekonomikas ministrijā (EM) un noslēgtajiem gāzes piegādes līgumiem. Atbalsta periods ir paredzēts no 2022.gada 1.maija līdz 2023.gada 30.aprīlim. Tomēr jāņem vērā, ka sekojuši brīdinājumi par to, ka gāzes cena vēl turpinās celties un tas kopējo situāciju padara vēl nepatīkamāku.

You may also like...