Tiek paziņots, cik patiesībā milzīga no 2023. gada sākuma būs Jaunā minimālā alga! Iedzīvotāji ir pārsteigti

Šobrīd jāņem vēra, ka vēl pirms salīdzinoši neilga laika cilvēki nespēja pārtraukt runāt par skaļajiem solījumiem, kuri bija tiešā veidā saistīti par jaunās algas izskatīšanu, kam bija jānotiek 2022. gada pirmajā pusē, kas tad attiecīgi arī iesākās. Šobrīd gan cilvēki grib konkrēti uzzināt, cik liels tad būs šis jaunais cipars, jo inflācija aug nenormālā ātrumā un nav pat zināms, kad šī inflācija apstāsies. Pie tam otra lieta, kas skaidri parāda, ka no 2023. gada 1. janvāra tik tiešām tik ieviesta jaunā minimālā alga un jāņem vērā, ka tas ir ļoti drīz. Daudz ir ticis runāts par to, vai tas tiešām notiks, taču laiks aplūkot visas konkrētās detaļas.

Jāmin vien tas, ka iepriekš viss noritēja sarunu līmenī un jau pašlaik oficiāli zināms, ka algas pārskatīšana notiek laicīgi, kā jau tika ziņots iepriekš, tomēr visiem kopā vēl nepieciešams vienoties ar sociālajiem partneriem, lai viss tiktu pieņemts tā, kā tas tika runāts. Tāpat ticis paziņots, ka jau šobrīd tikuši uzjundīti paši galvenie jautājumi par to, cik tad lielai vajadzētu būt minimālajai algai, jo kā zināms inflācija pārspēj pati sevi. Šobrīd laiks ķerties klāt cipariem, lai izprastu par kādām summām iet runa.

Pie tam jāņem, ka visi tie, kuri seko līdzi informācijai par patreizējiem atbalstiem, noteikti zina un ir informēti par arī visām pārējām izmaiņām. Pie tam, šobrīd kā viens no pašiem svarīgākajiem kritērijiem jaunās minimālās algas izvēlē, tiek piedāvāts risinājums paņemt vidējo bruto 2021. gada algu un noteikt to 50% apmērā, ko bez šaubām zina lielākā iedzīvotāju daļa. Ja vēl iepriekš nebija īsti skaidrs, tad konkrētais vidējās algas cipars bija 1280 Eiro, kur atbilstoši puse 640 Eiro, tomēr jau pēdējiem avotiem tiek ziņots, ka esošais cipars varētu būt vēl lielāks nekā šie 640 Eiro.

Tas vēl nav vienīgais apsvērtais aspekts, jo kā ticis ziņots pēc vairākām svarīgām sarunām un izskanējušās informācijas, tad reāli jaunās minimālās algas cipars varētu sasniegt pat 700 Eiro, kas tiešām ir salīdzinoši daudz, tomēr vai cilvēki tik tiešām var rēķināties ar tādu ciparu un vai tiešām tas tā arī būs?

Ņemot vērā pēdējo dienu informācijas, esošā summa 700 Eiro lielumā tiekot uzskatīta pārāk liela, jo tas būtu pārāk straujš lēciens augšup un ne visi darba devēji būs gatavi uz tik milzīgām izmaiņām, tomēr nav izslēgts, ka cipars būs lielāks par 640 Eiro, jo ziņots, ka zemāk par to, pavisam droši, ka nebūšot, tomēr atskatoties uz inflāciju, algai jābūt tiešām krietni lielākai.

You may also like...