Pavļuts Oficiāli biedē ar sertifikātu aulēšanu ne tikai “Johnson&Johnson”, bet arī visām pārējām vakcinām!

LTV raidījumā “Šodienas jautājumi” 1.decembrī reportiere Anete Bērtule veselības ministram Danielam Pavļutam uzdeva jautājumus par vairākiem aktuāliem jautājumiem-“Joprojām ir daudz vecu cilvēku, kuri nav vakcinēti”, “Obligātā vakcinācija” un tā joprojām! Lielākā daļa jau zina šos visus sakāmos vārdus, kuri katru dienu griežas riņķī ap cilvēku sarunām, jo tas tik tiešām ietekmē mūs visus un pie tam ļoti lielā mērogā! Amatpersonām vislabāk ir publiski skaidrot notiekošo un gaidīt, kad valsts pieņems lēmumu tuvākajā laikā. Pavļuts centās būt atvērts visam. Viņš teica, ka situācija mainās un tas var būt jebkas.

Pēc veselības ministra teiktā, daļa cilvēku ir veci un vāji, ne ar vienu nesatiekas un lūdz saglabāt mieru attiecībā uz vakcīnu. Bet daži cilvēki var būt gatavi vakcinēties. Notiek darbs. Brauks uz mājām un potēsies. Tomēr pārklājums vēl nav sasniegts ātri – īpaši vecāka gadagājuma cilvēku vidū joprojām ir vairāk nekā 100 000 nevakcinētu cilvēk un šis cipars uz kopējā fona ir vienkārši milzīgs! Ko darīt? Te nāk palīgā ārzemes! Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon Dreine sacīja, ka ES šobrīd apsver obligāto vakcināciju. Dažas valstis jau apsver. Austrija šādu lēmumu jau ir pieņēmusi. Austrija nolēmusi, ka nepotētajiem jāsēž mājās, un plāno nepotētajiem piemērot 7200 eiro sodu. Arī Vācijas parlaments šogad varētu balsot par līdzīgiem jautājumiem. Grieķija arī plāno ieviest obligāto vakcināciju cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem.

Ja austriešiem, vāciešiem un grieķiem viss izdosies, Latvija nepaliks aiz borta, un arī mēs pieņemsim līdzīgus likumus. Šeit ir dažas juridiskas nianses, tāpēc Daniels Pavļuts ar tieslietu ministru Jāni Bordānu pārrunās obligātās vakcinācijas iespēju visā valstī, kā arī kopīgi analizēs Austrijas un Vācijas iespējamo lēmumu, ņemot vērā Latvijas tiesu sistēmu. Sistēma ir saistīta ar Vācijas sistēmu. “Novērtējums noteikti ir nepieciešams, un es nevaru izslēgt iespēju, ka Latvija var uzsākt šādu ceļu,” sacīja Pavļuts. Tāpēc jādomā, ka braukšanai pa šādu ceļu ir sagatavotas uzrakstītas ragavas. Pavļutam un Bordānam patiešām ir jāapsver, vai tieslietu ministrs var nodrošināt piemērotus tiesnešus visos Latvijas tieslietu sistēmas līmeņos, lai izlemtu, ka obligātā vakcinācija ir pareizā pieeja. Dievs svētī Latvijas tiesnesi nepildīt ASV Piektās federālās apelācijas tiesas spriedumu, ar kuru tika apturēti ASV prezidenta Džo Baidena parakstītie noteikumi, kas paredz lielo un vidējo uzņēmumu darbinieku vakcināciju pret vīrusu.

ASV tiesa šādu prasību noteica Darba drošības un veselības likumā un pamatoja šo lēmumu, pamatojoties uz “nopietnu konstitūcijas un likuma pārkāpumu”. Tiesas lēmums bija atbilde uz vairāku uzņēmumu, tiesībaizsardzības grupu un Teksasas, Luiziānas, Misisipi, Dienvidkarolīnas un Jūtas pārstāvju kopīgu rīcību. Bet šī ir ASV ar atšķirīgu tiesu sistēmu. Mēs esam kā Vācija, tāpēc viss būs kā zivis ūdenī. Latvija, piemēram, Austrijā var arī uzlikt 7200 eiro sodu nepotētiem cilvēkiem un paskatīties, ko nevakcinētie pensionāri dziedās savos mazapdzīvotajos piepilsētas ciemos un viensētās.

Ja draud šāds sods, cilvēki pat izbēgs no mirušā palagiem paklups un vakcinēsies. Ar vakcinācijas aptveri viss būs kārtībā. Daniels Pavļuts 1. decembra sarunā ar Aneti Bērtuli skaidrāk nekā līdz šim formulējis atbildes uz jautājumiem par vakcinācijas apliecību derīgumu. “Latvija līdz šim tādu termiņu nav noteikusi. Dažās Eiropas valstīs tāds ir,” sacīja veselības ministrs. Viņš uzskata, ka Latvija noteiks līdzīgu termiņu – vismaz deviņus mēnešus pēc sākotnējās vakcinācijas pabeigšanas. Tas attiecas ne tikai uz Johnson & Johnson, bet arī uz visām vakcīnām. Nu, tas kaut kādā veidā bija apzināti.

Rezultātā cilvēki, kuri naivi uzskata, ka viņu savietojamības sertifikāti ir beztermiņa, rupji maldās. Vakcinācijas punkti jāievada tikai pēc trešās, ceturtās, piektās un tā tālāk.  Kad beigsies savstarpējās caurlaides derīguma termiņš, šis cilvēks saskarsies ar tādām pašām problēmām kā tiem, kuri šobrīd nav vakcinēti- nevarēs iekļūt lielveikalos un ziedu veikalos, tiks atlaisti utt. Nezinu, cik ilgi būs nepieciešams lēmums par sertifikāta atņemšanu, bet tagad ir pagājuši daudzi mēneši, un daudziem jau ir kādi deviņi. Tāpēc viņi varēs izdrukāt un rediģēt savus sadarbspējīgos kursorus.

Es vismaz ceru, ka izdosies vakcinēties bez problēmām. Jo ik pa laikam nāksies dzirdēt stāstus par to, ka kāds saņem trešo poti, bet vakcinētājs sūta mājās. Būtu liela kļūda to darīt pret likumpaklausīgākajiem pilsoņiem. Noteikti nē!

“Šodienas jautājuma ” raidījums skāra arī visu darbinieku obligātās pārbaudes tēmu, kas sabiedrības sašutuma dēļ tika pārslēgta uz brīvprātīgu pārbaudi. Tieši tur šopavasar tika nodibināta viena no piecām firmām, kas uzvarēja iepirkumā, saprotot, ka tas ir pārāk liels, lai nodrošinātu nepieciešamo pārbaužu apjomu. Šo uzņēmumu nomaina cits uzņēmums, kas pierādījis, ka tai neveiksmīgi izdevies uzbūvēt žogu uz Baltkrievijas robežas. Labi smērēt uz traipa! Bet šeit Daniels Pavlucs ar savu eleganto krāpniecību izkļuva no kontroles kā regbija spēlētājs – Veselības ministrija nav atbildīga par šo pirkumu.

You may also like...