Policija Brīdina par jaunu krāpšans veidu, kurā vari palikt ar pilnīgi tukšu bankas kontu

Jāņem vērā, ka Valsts policijas rīcībā ir nonākusi informācija par krāpniekiem, kuri zvanu laikā tiešā ziņā uzdodas par Eiropas Vērtspapīru un Tirgus iestādes darbiniekiem un to pārstāvjiem. Viņi aicina datorā instalēt dažāda tipa programmas, ar kuru palīdzību attālināti pieslēdzas cilvēku datoram un iegūt ne tikai viņu datus, bet arī karšu un norēķinu datus, tādējādi izkrāpjot naudu.

Šajā ziņā ir jāņem vērā, ka krāpnieki izmanto dažādas saziņu vietnes, lai varētu zvanīt cilvēkiem, kuri reģistrējušies platformās, kuras nodrošina finanšu instrumentus un ieguldījumu darījumus, tajā skaitā arī kriptovalūtas. Un par spīti visam, daudzi cilvēki tik tiešām uzķeras un iekrīt krāpnieku nagos. Laiks paskaidrot, kā tas viss notiek.

Zvana laikā krāpnieki sevi norāda, kā ESMA finanšu regulatorus un stāsta, ka uzņēmums, kurā personai ir atvērts konts nodarbojas ar krāpšanu, tādējādi legalizē noziedzīgi iegūtu naudu un pārsūta to uz dažādiem ārvalstu uzņēmumiem. Līdz ar to pret uzņēmumu esot tikusi uzsākta krimināllieta un tas tikšot slēgts.

Cilvēkiem tiek pateikts, ka pirms uzņēmuma slēgšanas pilnīgi visiem cietušajiem ir jāaizver atvērtie konti un jāatdot tajos esošie līdzekļi, tāpēc ir nepieciešams uzrakstīt iesniegumu konta slēgšanai. Pie tam daudzos gadījumos cietušajiem nekad nav bijis konta virtuālajā tirdzniecības platformā, taču konkrētajā gadījumā krāpnieki pārliecina, ka kāds to ir izveidojis uz viņa vārda un vienalga to ir nepieciešams slēgt.

Ja cietušais atsakās sazināties, krāpnieks draud viņu iesūdzēt tiesā un uzsākt kriminālizmeklēšanu, lai tādējādi maksimāli iebiedētu cilvēku un cilvēks tik tiešām izdarīt visu vajadzīgo.

Ja cietušais piedalās saziņā, krāpnieks  izmanto to, ka cietušais datorā ielādē piemēram TeamViewer, kas krāpniekam attālināti ļauj izveidot savienojumu ar cietušā datora un caur sarunu veic dažādas darbības, kuras pēc brīža noved pie tā, ka cilvēks paliek ar tukšu kontu un tas viss notiek vien pāris minūšu laikā.

Nekad un nekādā gadījumā neļaujiet sevi apkrāpt, kur nu vēl kādam zvanītājam, kurš izliekas par darbiniekiem un cenšas piesavināties Jūsu datus.

Avots

You may also like...