Izglāb savu sirdi, smadzenes un novērs smagu slimību izplatīšanos savā ķermenī ar šo skābo kāpostu recepti.

Tradicionālo vācu ēdiens skābēti kāposti ir izgatavos no kāpostiem un parasti pasniedz kopā ar gaļu. Fermentācijas procesa laikā kāpostiem pievieno pienskābes baktēriju, kas novērš to sabojāšanos bez saldēšanas. Tieši tāpēc jūrniekiem bieži vien tie tika doti, lai novērstu zobu pūšanu. Tā nav vienīgā slimība, ko skābi kāposti var novērst; skābiem kāpostiem piemīt arī citas ārstnieciskas īpašības.

Kā ir kāposti tiek skābēti?
Fermentācijas process kāpostiem pievieno labvēlīgus probiotiķus, kas pasargā tos no sabojāšanās un arī atbalsta daudzās ķermeņa funkcijās. Viegli pagatavot, sakapājot vidēju kāpostu galviņu; iemaisiet kāpostus ar vienu vai pusotru ēdamkaroti rupjas sāls. Sāls izvilks ūdeni no kāpostiem, tad pēc pāris minūtēm kāpostus varēs ievietot burkās. Kad tie izdalījuši pietiekami daudz šķidruma, lai pārklātu kāpostu virsu, aiztaisiet burciņu un raudzējiet līdz 10 dienām, pirms tie ir gatavi ēšanai.

Vai skābēti kāposti samazinās sirds slimību riskus?
Skābos kāpostos nav daudz kaloriju, bet tajā ir ļoti daudz šķiedrvielu. Vienā krūzē ir vairāk nekā četri grami diētiskās šķiedras. Uzturā, kurā ir augsts šķiedrvielu skaits, ir vislabākais veids, kā samazināt sirds slimību risku. Pētījumos ir konstatēts, ka tas pazemina sirds slimību risku līdz pat 40 procentiem.

Skābos kāpostos esošās šķiedrvielas saistās ar kaitīgām holesterīna daļiņām, pārvieto tās caur gremošanas sistēmu, pirms tās uzsūcas un uzkrājas vēnās. Tas novērš artēriju nosprostojumus, kas izraisa sirdslēkmes un citus sirds slimību veidus.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...