Sinoptiķi brīdina par spēcīgu sniegu un pamatīgu aukstumu – Būšot Traki!

Vēl pirms vairākām dienām sinoptiķi izteicās, ka neesot jāuztraucās par to, ka Latvijā sniegs atnākšot agri, tomēr beigu beigās sniegs un aukstums atnāca daudz ātrāk, nekā tik solīts iepriekš, un par to laikam vispār nav jābrīnā, jo laika prognoze var mainīties pat vairākas reizes pāris dienu laikā. Laiks ķerties, kas tad tiekot ziņots par turpmākajām dienām.

Iepriekš sinoptiķi krietni kļūdījās par pirmo gaidāmo sniegu, jo tas atnāca daudz agrāk, nekā tika solīts pārsteidzot daudzus autovadītājus, tomēr jāņem vērā, ka tuvākajās dienās ir gaidāms neliels slapjdraņķis, bet tad sāksies pamatīgi sniegots laiks ar kārtīgu un jūtamu aukstumu.

Un aptuveni jau pēc 2 dienām, mēs varēsim sagaidīt kārtīgu snigšanu un noturīgu sniegu, kurš vairs nenokusīs dēļ siltā laika, jo arī aukstums paliks noturīgāks, kā arī turpinās slīdēt uz leju padarot šo ziemu diezgan aukstu, ziņo sinoptiķi, tomēr tas arī neesot viss.

Vidējā gaisa temperatūra jau tuvakajās dienās noslīdēs zem 0 un paliks nemainīga jeb decembra laikā īsti augstāk nepakāpsies, ja vien nebūs kāda pamatīga izņēmuma diena, jo sinoptiķi izteikušies, ka tagad būs jūtams pats aukstākais laiks, kas tad arī būs noturīgs un nekāds siltums vairs neatgriezīsies.

Jāņem vērā, ka tieši pēdējo dienu laikā anti-ciklons ievērojami palielināsies un piekrastes rajonos būs pamatīgs sals, ko varēs kārtīgi izjust arī uz savas ādas.

Lai arī tuvākajās dienās gaidāms noturīgs sniegs, kā arī patstāvīgs aukstums, sinoptiķi ar bažām izsakās par gaidāmo laiku Ziemassvētkos, jo tas visticamāk būs salīdzinoši lietains un pelēks, bez sniega.

Tomēr atliek cerēt, ka prognozēm mainoties, mainīsies arī prognoze par Ziemassvētkiem, jo kas tad ir Ziemassvētki bez sniega, kur nu vēl šajā laikā, kad vajadzīgs kāds prieks, lai novērstos no visām apkārtējām problēmām.

You may also like...