Sinoptiķi ir brīdinājuši – Latviju ir sasniegusi ļoti spēcīga vētra, ikvienam jābūt ļoti uzmanīgam

Jāņem vērā, ka jau no agra rīta lielākajā daļā Latvijas teritorijas līst pamatīgas lietavas kopā ar spēcīgu vēju. Kā izrādās, sinoptiķi un meteorlogi jau bija brīdinājuši, ka pār Latviju var iet spēcīga vētra kopā ar negaisu un spēcīgu vēju, diemžēl tas tā šodien arī notiek.

Pie tam jāņem vērā arī tas, ka laiks pakāpeniski kļūst aizvien vēsāks, liekot atcerēties par to, ka rudens tik tiešām ir klāt, jo pēdējās dienās dēļ lielā vēja no kokiem tiek rautas nost koku lapas, kas liek atgādināt par to, ka rudens atkal ir atnācis un laiks gatavoties ziemai.

Sinoptiķi jau brīdinājuši par gaidāmo laiku šodienas laikā, bet it īpaši vakara pusē. Jau ticis izplatīts brīdinājums par ļoti spēcīgu vēju no priekšpusdienas, kā arī pārejā Latvijas teritorijā par to, ka rietumu vēja spēcīgās brāzmas var pastiprināties līdz pat 16 metriem sekundē ieskaitot dienas vidu, taču vakarpusē šis cipars visticamāk paliks tikai aizvien spēcīgāks, tāpēc ir jāuzmanās ikvienam, kas ieplānojuši svarīgas lietas, laicīgi pārplānot un būt ļoti uzmanīgiem.

Līdzīgi, tomēr ne tik spēcīgi laika apstākļi turpināsies arī rīt. Meteorologi jau bija ziņojuši, ka šodien pēcpusdienā, galvenokārt Vidzemē būs gaidāms spēcīgs lietus, tomēr vakara gaitā, tas pāries arī uz Rietumu zonas daļu pastiprinoties vēja spēkam un tā brāzmām.

Šī iemesla dēļ pavisam noteikti padomājiet savas ikdienas lietas un paņemiet līdzi lietussargu ja grasaties doties kaut kur kājām. Tāpat spēcīgā vēja laikā nestāviet klaji zem kokiem un vislabāk uzturēties iekštelpās, lai būtu drošībā.

Tāpat ziņots, ka spēcīgais vējš var aizpūst dažādas nenostiprinātas lietas vai mazas būdiņas, kuras nav pietiekami stipri nostiprinātas pie pamatnes. Esiet droši un pārbaudiet tās vai arī nostipriniet tās kārtīgi, lai spēcīgais Rietumu vējš tās vienkārši neņem un neaizpūšs prom.

Sekojiet līdzi jaunākajām laika prognozēm par rītienu. Pagaidām izskatās, ka no vasaras lēnām varam atvadīties jo lietus un vējš tuvākajās dienās nerimsies, samazinoties vidējai gaisa temperatūrai paliekot aizvien aukstāk.

Avots

You may also like...