Sinoptiķi šovakar un rīta pusē izsludina oranžo brīdinājumu – Gaidāma ne tikai pamatīga vētra, bet arī kārtīgs sniegs!

Sinoptiķi jau paspējuši izplatīt oranžo brīdinājumu, jo sestdienas pēcpusdienā no Kurzemes pamatīgi pastiprinājās dienvidu, kā arī dienvidrietumu vējš! Pašu lielāko spēku tas sasniegs naktī uz svētdienu un svētdienas rītā, tāpēc cilvēkiem ir jābūt ļoti piesardzīgiem ar gaidāmo laiku.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis dzelteno brīdinājumu Vidzemes piekrastē, izņemot Jūrmalu un Rīgu, un oranžo brīdinājumu Kurzemes rietumu piekrastē un pārējā centrālajā daļā, kur visu pamatīgi var skart spēcīgā vētra!

Kurzemes atklātā jūras piekrastē no sestdienas līdz svētdienai plkst. 17:00 ir paziņots otrā līmeņa brīdinājums par dienvidrietumu vēja brāzmām līdz 26 metriem sekundē, kas ir spēcīgas vētra līmenī! Zemākā līmeņa brīdinājums būs no pulksten 18:00 sestdienas vakarā līdz pulksten 5 no rīta svētdienas rītā, tomēr tas nenozīmē, ka šajā laikā var neuztraukties.

Spēcīgākās brāzmas skars Ventspili un tā apkārtni. Lielākajā daļā Latvijas rajonu vēja ātruma brāzmas sasniegs 15-19 metrus sekundē. Sestdien mākoņu sega pakāpeniski palielināsies no rietumiem, un dažviet valstī būs neliels lietus.

Naktī no rietumiem novirzīsies liela nokrišņu zona, kas naktīs daudzviet naktīs atnesīs stipru lietu un valsts austrumos spēcīgu sniegu, kas var ceļus padarīt īpaši slidenus un vēl jo vairāk – bīstamus autovadītājiem, kuriem vēl nav uzlikas ziemas riepas.

Kurzemes rietumu piekrastē gaiss iesils līdz +1 .. + 6 grādiem-līdz +8 grādiem. Rīgā sestdiena lielāko daļu laika ir saulaina, un naktī var būt lietus. Sāks pastiprināties lēns dienvidu vējš, nakts brāzmās sasniedzot 18 metrus sekundē. Augstākā temperatūra ir +4 līdz +5 grādi.

Norvēģijas jūrā ir liels un spēcīgs ciklons, bet Centrāleiropā – anticiklons. Atmosfēras spiediens jūras līmenī Latvijā ir pieaudzis līdz 768-772 mmHg jeb 1024-1029 hPa. Palielinoties ciklona ietekmei, nākamajā dienā gaisa spiediens ievērojami pazemināsies.

Noteikti sekojiet līdzi jaunākajām laika prognozēm, jo tuvākajās dienās laiks pasliktināsies vēl vairāk. Kļūs arī daudz aukstāks, kas jau krietni parādīs to, ka esam kārtīgi ieslīdējuši ziemas periodā. Šonakt gaidāmi arī nelieli postījumi spēcīgā vēja dēļ, var tikt nolauzti koki un pārautas elektrības līnijas, tāpēc esiet modri un sekojiet līdzi situācijai.

Avots

You may also like...