Sinoptiķi Steigšus brīdina par gaidāmo aukstuma vilni no Rītdienas: Kas tāds nebūs piedzīvots jau sen!

Gaidāms straujš aukstuma vilnis, kas skars Latvijas teritoriju, sākot no ceturtdienas. Pēc sinoptiķu prognozēm, šis aukstuma periods būs viens no intensīvākajiem, ko pieredzējis reģions pēdējā laikā, un tas ietekmēs ikdienas dzīvi, ceļošanu un veselību.

Temperatūras Kritums
Saskaņā ar sniegtajiem datiem, temperatūra drīzumā nokritīs, dažās vietās pat līdz -20 grādiem pēc Celsija. Šāds asprātīgs temperatūras kritums ir ārkārtīgi reti sastopams šajā gadalaikā, un iedzīvotāji tiek brīdināti, lai sagatavotos un izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Gaisa Temperatūras Nokritums Trešdienā Kurzemē
Trešdienā Kurzemes reģionā tika novērots ievērojams gaisa temperatūras kritums, kur lielākajā daļā teritorijas tā nokritās zem +9 grādiem.  Šāds straujais temperatūras samazinājums ir pārsteigums daudziem, jo tas nav raksturīgs vasaras sākumam.

Aukstuma Vilnis Ventspilī
Ventspils lidostā reģistrētais +6 grādi liecina par ļoti neparastu aukstuma periodu šajā gadalaikā. Šī pēdējo dienu laikā novērotais aukstuma vilnis ir izraisījis nepieciešamību rūpīgi sekot laika prognozēm un pielāgot savus plānus mainīgajiem laika apstākļiem. Zemās temperatūras var radīt diskomfortu, un iedzīvotāji tiek aicināti ģērbties silti, lai samazinātu slimību risku.

Novērojumi Kurzemē
Papildus Ventspilij, arī citās Kurzemes daļās tika novērots ievērojams temperatūras kritums. Lai gan precīzi dati par citiem pilsētu un novadu temperatūras rādītājiem nav pieejami, kopējā tendence norāda uz līdzīgu situāciju visā reģionā. Šāds temperatūras samazinājums var ietekmēt gan lauksaimniecību, gan citus āra darbus, tāpēc ir svarīgi būt gataviem pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

Temperatūras svārstības bija pamanāmas visā Latvijā trešdienas rītā, sniedzot interesantu kontrastu starp reģioniem. Kurzemes daļās gaisa temperatūra noslīdēja zem +9 grādiem, bet citviet valstī bija daudz siltāk, sasniedzot no +9 līdz pat +13 grādiem. Rīgā, vietām, termometri rādīja pat +15 grādus.

Temperatūras svārstības līdz +13 grādiem agrā rītā bija mērenas daudzās Latvijas vietās. Lai gan šis vēsums bija nedaudz zemāks nekā iepriekšējās dienās, tas nebija tik izteikts kā Kurzemē. Iedzīvotāji, iespējams, izjutīs nelielu vēsumu, taču tas nebija tik spēcīgs kā reģionos, kur temperatūra bija tuvāka +6 grādiem.

Rīgā agrā rītā vietām temperatūra pat sasniedza +15 grādus, kas ir diezgan augsts rīta siltuma līmenis. Tas norāda uz galvaspilsētas mikroklimatisko atšķirību no citiem reģioniem. Pilsētas struktūra un jūras tuvums varēja veicināt šādu siltuma saglabāšanos nakts laikā.

Šodienas rīts Latvijā bija skaidrs un mierīgs. Debesis lielākoties bija bez mākoņiem un nokrišņiem, un dažviet migla lēnām izklīda. Vējš bija lēns vai pat pilnīgi kluss, radot mierīgu atmosfēru.

Rīgā rīta laika apstākļi bija ļoti labvēlīgi, ar gandrīz bezvēju. Pilsētā valdīja mierīgi laika apstākļi, kas nodrošināja patīkamu rīta sākumu. Plkst. 5 no rīta gaisa temperatūra Rīgas lidostā bija +10 grādi, bet pilsētas centrā termometri rādīja +14 līdz +15 grādus. Šāds temperatūras starpības starp lidostu un pilsētas centru norāda uz mikroklimatiskajām atšķirībām, kas saistītas ar pilsētas struktūru un infrastruktūru.

Otrdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs reģistrēja būtiskas temperatūras atšķirības, svārstoties no +18,5 grādiem Liepājā līdz +24,5 grādiem Mērsragā. Šīs variācijas atklāj Latvijas klimatisko daudzveidību.

Eiropas temperatūras ekstremitātes bija pamanāmas 4. jūnijā, ar Grieķijā sasniedzot +39 grādus un Kiprā pat +42 grādus. No otras puses, Islandē un Alpu kalnos naktī tika reģistrēti -3 līdz -4 grādi. Šie starpības rāda Eiropas klimata dažādību.

Trešdien Latvijā tiek prognozētas maksimālās temperatūras no +20 grādiem piekrastē līdz +26 grādiem austrumu novados. Tas nodrošina patīkamus laika apstākļus, taču ceturtdien gaidāma auksta atmosfēras fronte, samazinot gaidāmo temperatūru.

Trešdien Latvijā pēcpusdienā un vakarā centrālajā un austrumu daļā varētu būt īslaicīgs lietus no dažiem lieliem mākoņiem, bet kopumā diena būs saulaina. Rīgā sagaidāms maz mākoņu un bez nokrišņiem, ar temperatūru līdz +24..+25 grādiem.

Sinoptiķi brīdina par augstu ugunsbīstamību mežos dažās Latvijas vietās. Iedzīvotājiem un tūristiem jārīkojas piesardzīgi, lai novērstu iespējamos ugunsgrēkus.

Trešdien Latvijas iedzīvotāji var baudīt siltu dienu ar iespējamu īslaicīgu lietu dažās vietās. Rīgā gaidāms patīkams laiks, bet jāņem vērā gaidāmā aukstā atmosfēras fronte un augstā ugunsbīstamība mežos.

You may also like...