Šodien beidzot paziņots, kas Latvijā iestāsies noturīga Ziema – Sals būs pamatīgāks, nekā runāts!

Jāņem vērā, ka patreizējās prognozes attiecībā uz pirmajām sniega segām vēl var nebūt tik precīzas, jo tās ir zināmas tikai pāris dienas uz priekšu ar vislielāko precezitāti. Tomēr tas nebaina globālās prognozes attiecībā uz dažādām valstīm un reģioniem, kurās skars noturīga un auksta ziema.

Lai arī prognozes bieži mainās dienu un divas pirms paziņošanas, meteorologi ziņo, ka šī gada ziema Latvijā būšot siltāka par vidējo, tomēr tas nenozīmē, ka pati ziema par sevi nebūs auksta. Tās, protams ir labas ziņas pilnīgi visiem ziemas cienītājiem, kuri priecājas par katru uzsnigušo sniegpārsliņu.

Par spīti visām prognozēm, pirmās sniega segas Latvijas teritoriju varētu sasniegt tieši pirms 1. Decembra. Līdz ar to, pēdejā Novembra dienās visiem jābūt gataviem sagatavoties ziemai, kas nozīmē to, ka autovadītājiem jau laikus jānomaina vasaras riepas uz ziemas, lai tas nesagādātu nepatikšanas un liekas problēmas uz ceļa.

Īpaši aukstu laiku sajutīsim jau pēc vairākā dienām. Ap 20 Novembri vidējā gaisa temperatūra dienā jau noslīdēs līdz vidēji +4 līdz +7 grādiem un pakāpeniski ar katru nākamo dienu sāks turpināt kristies patstāvīgi.

Līdz ar to varam sagaidīt, ka iestājoties pirmajam decembrim termometra stabiņš būs stabili ap 0 grādiem un, iespējams jau ar patstāvīgu mīnusa atzīmi. Tomēr pats svarīgākais šajā visā, kā būs ar patstāvīgu sniegu?

Prognozes liecina, ka pirmās sniega kārtas nebūs noturīgas nu salīdzinoši ātri nokusīs. Tomēr patstavīgs sniegs varētu sākties tieši ar pirmo un otro decembri, tieši tad, kad autovadītājiem ir jāpaspēj nomainīt savas vasaras riepas uz ziemas riepām.

Lai arī vidējā gaisa temperatūra ziemā būs augstāka par “vidējo” ziema joprojām solās būt salīdzinoši auksta un sniegota. Šoreiz galīgi par piemēru nevaram ņemt pagājušā gada ziemu, kura praktiski nebija jūtama, jo kārtīgs sniegs uzsniga tikai pāris reizes.

Meteorologi jau paspējuši izteikties, ka noteikti būs gaidāmas stipras puteņu dienas un neaizmirsīsim arī par kārtīgu aukstumu, jo tāds būšot un par to meteorologi ir vairāk nekā pārliecināti pēc savām jaunākajām prognozēm un apkopotās datu analīzes.

You may also like...