“Tas būs milzu trieciens tūkstošiem!” Ar smagu nožēlu daļa iedzīvotāju nemaz nesaņems solīto naudas pabalstu!

Tie, kas seko līdzi labklājības atbalsta sistēmai, droši vien jau zina, kas notiek, bet šajā gadījumā lielai daļai iedzīvotāju tiešām ir skumji, nemaz nerunājot par Ukrainu, kur situācija nemaz nav salīdzināma, bet tomēr arī šajā gadījumā mēs nevaram rēķināties ar apsolītajiem naudas pabalstiem un tūlīt sapratīsiet kāpēc. Jo šobrīd notiek pavisam cita veida notikums, kas daudziem būs nopietns zaudējums personīgajam maciņam. LTV “Ceturtās studijas” ziņojumā teikts, ka, lai kompensētu straujo elektrības cenu kāpumu, ir noteikti īpaši atbalsta mehānismi mazaizsargātajām grupām, taču, neskatoties uz to, joprojām ir gandrīz 70 000 cilvēku, kuri vispār nevar saņemt pabalstus un ir teju vai sava veida upuri! “

Svarīgi, ka aizsargātie lietotāji ir elektroenerģijas patērētāji, kas pieder kādai no šādām grupām: daudzbērnu ģimenes, ģimenes, kurā ir invalīdi vai bērni ar invaliditāti, maznodrošinātas un trūcīgas ģimenes. Jāpiebilst, ka daudzbērnu ģimenēm pienākas 20 eiro dotācija, savukārt pārējām grupām 15 eiro, lai varētu samaksāt strauji augošos elektrības rēķinus. Šoreiz problēma ir tā, ka tirgotāji, kas izvēlas piedāvāt esošos pakalpojumus, paši brīvprātīgi piedāvā saviem klientiem aizsargāto lietotāju pakalpojuma statusu. La to noteiktu, ir nepieciešams speciālais IT rīks, lai viegli savienotu esošās sistēmas ar klientu bāzi. Tādā gadījumā Būvniecības kontroles birojs, kas visu informāciju apstrādā tieši, norādīs, kuri lietotāji nonāks šajā aizsargātajā stāvoklī, taču tieši tur parādās stāsta bēdīgā daļa.

Tāpēc Būvniecības valsts kontroles aģentūra apkopo informāciju no vairākiem reģistriem, lai skaidri un precīzi noteiktu, kurš iegūs šo statusu! Pēc tam attiecīgi no e-komercijas tiek saņemta klientu datu bāze ar visu nepieciešamo informāciju, pēc kuras e-komercija var iegūt klienta līguma numuru un pieteikties atbalstam. Savukārt, ja komersants nevar nosūtīt šo datu bāzi, viņš nevar saņemt konkrēto naudas atbalstu. Līdz ar to svarīgi atzīmēt, ka šobrīd valstī darbojas 12 elektroenerģijas tirgotāji, no kuriem divi ir izstrādājuši šo IT rīku, un to skaits, visticamāk, būs lielāks.

Latvenergo šobrīd ir viens no elektroenerģijas tirgotājiem, kas atbalsta šo IT rīku. Svarīgi ir arī zināt, ka datu apmaiņas rīka izveides izmaksas nav iekļautas publiskajā finansējumā. Jāuzsver, ka tā ir ikviena tirgotāja sociālā atbildība – tēls vai nu tiek uzlabots vai pretēji – sabojāts, jo cilvēki tagad ir pelnījuši šo pabalstu, bet daļa no tiem tiek burtiski vai apčakarēti! Ekonomikas departaments paziņojis, ka rēķinus par elektrību saņēmuši ap 90 000 cilvēku, bet patiesais ir ap 160 000 cilvēku, tāpēc šobrīd ir lielas bažas, kāpēc liela daļa cilvēku nav dabūjuši solīto naudu!

Tas liecina, ka aptuveni 40% cilvēku, kuriem ir tiesības uz šāda veida finansiālo atbalstu, netiek atbalstīti vispār, jo tirgotāji nepilda nepieciešamos mājasdarbus, tādējādi cilvēkiem, kuriem ir tiesības uz finansiālu atbalstu, to vispār nesaņem un tā pat nav pašu cilvēku vaina!

You may also like...