Tibetas ledājos ir atrasti 28 nezināmi vīrusi, kas var nogalināt cilvēci. It kā mums vīrusu būtu jau par maz…

Zinātnieki ir izpētījuši divus ledāju kodolu paraugus no Tibetas ledāja un atklāja 28 nezināmu vīrusu eksistenci, kas pastāvējuši pirms 15 tūkstošiem gadu. Prove no viena no senākajiem ledājiem tika paņemta vēl 2015. gadā. To paveica zinātnieki no ASV un Ķīnas. Lai provi iegūtu, vajadzēja ieurbties 50 m dziļi ledājā.

Tā kā proves augšpuse bija inficēta ar baktērijām urbšanas un leda transportēšanas laikā, zinātnieki pētīja paraugu iekšējo daļu. Lai to veiktu, viņi proves ievietoja aukstā istabā, kur temperatūra bija −5 °C un izmantoja sterilu zāģi, lai nogrieztu puscentimetru no proves ārējā slāņa.

Pēc tam pārpalikušo ledu nomazgāja ar etanolu un nokausēja vēl puscentimetru no katras puses. Iegūtos paraugus nomazgāja ar sterilu ūdeni. Tādā veidā zinātnieki pārliecinājās, ka pēta tās ledus kārtas, kas nav inficētas ar citām baktērijām un vīrusiem.

Presētā ledus kodola iekšā tika atklātas 33 vīrusu gēnu grupas, kas pārstāvēja četrus zināmus veidus. 28 grupas izrādījās zinātnei vēl nezināmas. Tomēr tas vēl nav pats baisākais!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...