Latvijā sagaidāmas ļoti skarbas brīvdienas, sinoptiķi jau laicīgi izplata paziņojumu

Skarbi laikapstākļi ir meteoroloģiskie apstākļi, kas raksturojas ar ekstrēmiem un bieži negatīviem faktoriem, kas var būt bīstami cilvēku veselībai, infrastruktūrai un dabai. Šie apstākļi parasti izraisa nelabvēlīgu ietekmi uz vidi un dzīvību kopumā. Skarbi laikapstākļi var ietvert šādus piemērus: Stipras vētras: Izmērāmas vētras, kas var sagraut koka koku zarus, iznīcināt būves un izraisīt elektroapgādes traucējumus. Tas var ietvert arī viesoņošanu un transporta aizkavēšanos. Intensīvas lietusgāzers: Intensīvs un ilgstošs lietus var izraisīt plūdus, zemes nogruvumus un īpaši bīstamus apstākļus ceļu satiksmē.

Prognoze par gaidāmajām brīvdienām Latvijā ir drūma, tiek prognozēti bargi laikapstākļi. Ir izdots sinoptiķu paziņojums, kurā sīkāka informācija tiks sniegta. Lodveida zibens ir parādība, kas notiek dabiski un joprojām nav pilnībā izprotama, jo tā ir reti sastopama. Faktiski tikai ļoti nelielai daļai pasaules iedzīvotāju, aptuveni 0,01%, savas dzīves laikā ir paveicies redzēt lodveida zibens.

Pērkona negaisa laikā ir ierasts novērot pēkšņu gaismas uzliesmojumu, kura izmērs var būt no golfa bumbiņas izmēra līdz vairākiem metriem diametrā. Šī parādība, kas pazīstama kā zibens uzliesmojums, var saglabāties jebkur no vienas sekundes līdz vairākiem desmitiem sekunžu.

2012. gads iezīmēja nozīmīgu sasniegumu Ķīnas vēsturē, jo valstī veiksmīgi tika īstenoti revolucionāri pasākumi, kuru rezultātā tika iegūts sākotnējais lodveida zibens emisiju spektrs.

Lasi vēl : Šodien pasaules medijus pāršalkušas skumjas ziņas par populāro Allu Pugačovu

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm debesis būs pārsvarā apmākušās. Dienas gaitā atsevišķās vietās vietām veidosies blīva migla un nokrišņi. Dominējošais vēja virziens iezīmēsies ar pakāpenisku dienvidaustrumu virzienu. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +13 līdz +18 grādu robežām, dienā temperatūrai no +19 līdz +24 grādiem.

Rīgā gaidāmajā sestdienā gaidāms apmācies laiks, gan brīžiem mākoņu segas pārtraukumi. Turklāt tuvākajā nākotnē ir iespējami nokrišņi. Šo apstākļu dēļ apgabalos ar zemāku pacēlumu ir iespējami plūdi.

Sagaidāms lēns dienvidaustrumu vējš, kas naktī temperatūru pazeminās līdz +16 grādiem, bet dienā paaugstinās līdz +22 grādiem. Svētdienas laika prognozes paredz mazāk nokrišņu un vairāk saules. Tieši šī iemesla dēļ, esiet ļoti uzmanīgi.

You may also like...