Ekonomikas Ministrija nākusi klajā ar svarīgu ziņu visiem dzīvokļu īpašniekiem un to īrniekiem

Koronavīrusa izplatības laikā, kad vēl viss nemaz nav galā ir atcelta ūdens patēriņa skaitītāju rādījuma nodošana standarta papīra formātā. Tas jau tika paziņots agrāk, tomēr tas joprojām saglabā savu funkcionalitāti arī pašlaik. Lielākoties tas ir darīts ar mērķi, lai pasargātu lielāko riska grupu, kas ir vecāki cilvēki, ziņoja Ekonomikas Ministrija.

Jau ziņots, ka konkrētos rādītājus varēs nodot elektroniski vai telefoniski. Tas tiek darīts ar mērķi, lai varētu pasargāt pēc iespējas lielāku daļu skaitu ar iedzīvotājiem, lai nepārkāptu karantīnas pārkāpumus. Lai arī izmaiņas bija spēkā Ārkārtējās Situācijas laikā, šāda opcija joprojām pastāv arī tagad.

Jāņem vērā, ka valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā tika atcelta ūdens patēriņa skaitītāju rādījuma nodoša papīra formāta, kā tas bija līdz šim.  Ja kāda iemesla pēc īpašnieks vai īrnieks nevarēs nodot rādījumus elektroniski vai telefoniski, tiks aprēķināts vidējais ūdens patēriņš ņemot vērā konkrētā dzīvokļa vidējo ūdens patēriņu par trim pēdejiem mēnešiem.

Ministrija jau aicināja iedzīvotājus atbalstīt vecāka gada gājuma cilvēkus, lai varētu iesniegt visus vajadzīgos datus, taču, lai netiktu pārkāpti arī visi drošības pasākumi. Tas jādara ar mērķi, lai pasargātu lielāko riska grupu, pat tagad, kad ārkārtējā situācija ir beigusies.

Tāpat ziņots, ka šādu paši praksti būtu vēlams ievērot arī tagad, kad Ārkārtējā situācija ir beigusies, tomēr daudzi ierobežojumi joprojām ir aktīvi. Tāpēc cilvēkiem aicina izmantot šādu pašu ūdens skaitītāja rādījuma nodošanas shēmu, lai varētu pasargāt lielākās riska inficēšanās grupas.

Neaizmirstam ievērot divu metru distanci, bieži mazgājam rokas un noteikti lieki neuzkavējamies publiskās vietās, kur tas nav nepieciešams. Sargam citus un tādejādi sargāsim arī paši sevi un apkārtējos.

You may also like...