Ir parādījusies pilnīgi jauna iespēja, kā no valsts var agūt attainotos izdevumus

Šogad iedzīvotāji var iesniegt 2020. gada ienākumu deklarāciju no 1. marta, lai savos attaisnotajos izdevumos iekļautu savu brāļu un māsu izglītības un medicīniskos izdevumus, kuriem diagnosticēta 1. vai 2. tipa invaliditāte.

Sekojošie ģimenes locekļi – vecāki, vecvecāki, laulātie, bērni, mazbērni – viens otra deklarācijās var iekļaut arī attaisnotos izdevumus. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta domām, ir svarīgi, lai maksājumus par iesniegtajiem datiem noteiktu ģimenes locekļi. Piemēram, brāļa invalīda izmaksas paziņo māsa, bet, iespējams, ir samaksājuši arī vecāki vai vecvecāki.

Kas īsti ir jānorāda? Dokumentos, kas apliecina maksājuma pārbaudi, kvīti vai rēķinu, un maksājuma mērķi – attiecināmo izdevumu veidu (izglītība un izglītība par bērnu tiesībām) vai medicīnisko palīdzību, jānorāda personas vai viņu ģimenes locekļu vārds, uzvārds un personas kods. ārstēšanas pakalpojums).

Tikai cilvēki, kuri attiecīgajā gadā ir samaksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli (tas ir, strādājuši pie ienākumiem un maksājuši nodokļus), var iesniegt gada ienākuma deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem. Tā, piemēram, nestrādājoša māsa vai brālis ar 1. vai 2. grupas invaliditāti savā paziņojumā var norādīt savu brāli vai māsu vai citu strādājošu ģimenes locekli. Deklarācijā nav jāpievieno dokumenti, kas pierāda, ka brāļiem un māsām ir invaliditāte.

“Piemēram, 2020. gadā Jānis maksāja mācību maksu savam jaunākajam brālim Olafam, kuram ir 2 grupas ar invaliditāti, un studiju izmaksas Latvijas Universitātē ir 900 Eiro. Jānis ir savā 2020. gadā. Šie izdevumi ir jānorāda ienākumu deklarāciju, “skaidroja Valsts ieņēmumu dienests.

Līdz 600 eiro Arī 2020. gada ienākumu deklarācijā, kad tiek paziņoti attiecināmie izdevumi izglītībai, medicīniskajai aprūpei, ziedojumiem un dāvanām, kopējā attiecināmo izdevumu summa uz vienu cilvēku ir 600 Eiro. Ja atmaksājamā summa pārsniedz šo ierobežojumu, atlikusī daļa tiks pārnesta uz nākamo gadu un automātiski tiks iekļauta nākamā gada pārskatā.

Ja iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir samaksāts par attiecīgā gada samaksātajiem darba ienākumiem, varat brīvprātīgi iesniegt gada ienākuma deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. To var iesniegt arī tad, ja nodokļa pārmaksa ir saistīta ar diferencētas gada beznodokļu minimālās likmes un progresīvās nodokļa likmes izmantošanu. Ja gada laikā nav veikti nodokļu atvieglojumu pasākumi, piemēram, par apgādājamiem, var iesniegt arī nodokļu deklarācijas.

Avots

You may also like...