Swedbank Steidzami nāk klajā ar Pavisam svarīgu paziņojumu pilnīgi visiem bankas klientiem

Lielai daļai tas būs tik tiešām milzīgs un pat negaidīts pārsteigums. Taču šajā gadījumā daudz cilvēki to gaida jau sen un tieši šis brīdis beidzot ir pienācis un daudzi par to var tikai priecāties. Tomēr vai viss ir tik vienkārši kā tas izskatās no malas? Kā redzams, tad itin nemaz ne! Tie ir tik tiešām milzīgi jaunumi, kur daļa noteikti nav pat pamanījuši, taču šis viss stājās spēkā janvāra beigās. Vai zināt, kas šīs par izmaiņām un kā tās turpmāk ietekmēs pašus bankas klientus? Laiks aplūko to visu krietni sīkāk, lai saprastu kā bankas klienti tālāk tiks ietekmēti.

Tieši jau no 26. Janvāra Swedbank paziņoja, ka klientiem sāks maksāt 0,3% gada procentu likmi par noguldījumiem krājkontā. Tieši tā liecina jaunākā informācija kredītaģentūras pasniegtā informācija, kas ir milzu negaidīts jaunums daudziem no mums. Ticis paziņots, ka tieši reizi ceturksnī Swedbank klienti, kuri veido uzkrājumu Eiro instrumentu kontā, no pašas bankas saņems konkrētus procentu maksājumus, lai tikai varētu palielināt savus uzkrājumus. Vai nav lieliska ziņa cilvēkiem? “Konkrētos procentus par tiešajiem termiņnoguldījumiem jau sākām maksāt pirms zināma laika un tiem ir augstāka procentu likme. Taču no otras puses naudu uzkrājumu kontā var izņemt jebkura brīdī, kad tas ir vajadzīgs.”

Cilvēkos jau pašlaik ir skaidra tieksme, ka ir jātaupa un jācenšas taupīt. Tas ir ar domu, lai varētu radīt drošības spilvenu nebaltām dienām, izteicās Kulberga, kura ir Swedbank privātā sektora galvenā vadītāja. Jau pašlaik uzkrājumu veidošanas rīku izmanto vairāk nekā 180 000 cilvēku, kas ir ļoti iespaidīgs skaits. Ar visu kopējo kumulatīvo depozītu vairāk nekā 460 000 miljonu lielumā, kas ir patiešām daudz. Pie tam gada laikā noguldījumu apjoms ir pieaudzis par veseliem 35 miljoniem. Katru jaunu mēnesi vidēji 1700 klientu izlemj pieslēgties šai uzkrājuma sistēmai.

Jaunajiem un esošajiem klientiem procenti tiek aprēķināti katras dienas beigās kopējā sistēmā. Pie tam to visu var redzēt pats cilvēks, kas ir ļoti atviegloti. Savukārt visus procentus par esošā krājkonta bankas izmaksā katru ceturksni, kopā nomaksājot visus vajadzīgos nodokļus. Pie tam, tas notiek datumā, kas atbilst uzkrājuma fonda norādījumos.

Interesanti ir tas, ka paši klienti var dot konkrēto ieguldījumu uzkrājuma veidošanā piesaistot arī periodiskos maksājumus un karšu maksājumus, kur izmanto noapaļošanas funkciju. Respektīvi samaksājat 1,82, 0,18 centi tiek aizsūtīti uz krājkontu. Tik vienkārši. Pie tam klasiskā fiksētā depozīta likme bija ieviesta agrāk. Jau šobrīd Swedbank eiro noguldījumiem piedāvāt fiksētu depozīta likmi līdz 0,7% gadā. Savukārt ja runa iet par dolāriem, tad līdz pat 1% gadā, kas ir tiešām saistoši visiem tiek, kuri vēlas kaut cik drošā veidā nodrošināties negaidītām dienām vai scenārijiem.

You may also like...