Policija Brīdina visus valsts iedzīvotājus! Latvijā parādījusies ļoti Bīstama un sena Krāpniecības shēma!

Tuvojas svētku laiks un šajā svētku laikā ir tādi cilvēki, kuri vēlas uz sirsnīgā uz pozitīvā noskaņu toņa, pamatīgi apkrāpt tos, kas vēlas palīdzēt. Protams, ka ikvienā brīdī jāpiedomā pie tā, kas tiek darīts, tomēr šajā situācijā viss ir gaužām nepatīkami. Protams, ka cilvēki šajā svētku noskaņā ir daudz devīgāki un vairāk uzklausa citus cilvēkus, jo tāda ir gaisotne. Taču šajā gaisotnē ir tādi, kuri to pareizi apgriež otrādāk un izmanto pret pašu cilvēku. Šajā gadījumā ir tieši tā un tas liek uzdot ļoti daudz svarīgu jautājumu par to, kā cilvēki var sevi aizsargāt no šādiem krāpniekiem.

Šis ir kārtējais liela mēroga skandāls, kur cietuši jau neskaitāmi cilvēki un guvis tik lielu mērogu, ka tam visam pievērsās arī “Degpunkts” komanda ar savu sižetu, lai izprastu visu situāciju. Lai arī ikdienā lielākā daļa uzskata, ka viņus nav iespējams apmānīt vai apkrāpt, taču realitātē, kad tas viss notiek, ir pavisam savādāk. Tas notiek strauji, ļoti pārdomāti un kad krāpnieks ieguvis savu, apkrāptais cilvēks vēl kādu brīdi neaizdomājas par to, kas noticis, vai ko patiesībā ir izdarījis. Lūk arī viena no šīm shēmām, kad parādījusies Latvijā un uzņem apgriezienus.

Jāsāk ar to, ka parastie tie ir ļoti smaidīgi, tumsnēji vīrieši, kā arī sievietes, kuri izliekas par kurliem jeb kurlmēmiem un attiecīgā veidā vāc it kā oficiālus ziedojumus vājdzirdīgo centra izveidei, kas esot ļoti svarīgi. Diezgan ierasts iesākums vai ne? Problēma jau nebūt nav tajā, ka cilvēks var atteikties vai izrādīt interesi, bet gan tajā, kāda attieksme seko no šiem krāpniekiem, kad cilvēks izdara ne to, ko viņi vēlas. Diezgan dīvaini vērot ir to, ka tajā brīdī, kad cilvēks atsakās atvēlēs palielākas naudas summas, krāpnieki nekādā veidā nebaidās izrādīt pamatīgu agresiju, ziņo “Degpunktā!”

Vēl pirms brīža sociālajā tīklā “Facebook” parādījās vairākas ziņas par senu krāpniecības shēmu, kura atkal atgriezusies Latvijas teritorijā un tā tiekot īstenota ļoti daudzās pilsētās visā valsts perimetrā. Jāsāk ar to, ka šie krāpnieki uzdodas par kurliem cilvēkiem, kas neko nedzird un attiecīgi vāc ziedojumu naudu no Eiropas reģionālās nedzirdīgo bērnu un invalīdu asociācijas, lai varētu radīt pilnīgi jaunu nacionālo palīdzības centru. Noteikti prasīsiet, kas tur tāds? Izrādās, ka Jūs varat tik apkrāpti tik vienkārši un ātri, ka paši to nesapratīsiet.

Konkrētie nelieši lielākoties staigā pa veikalu stāvlaukumiem un iekštelpām lūdzot cilvēkiem vienkārši parakstīties tabulā, kur ir jānorāda savs parasts, pilsētas un pasta indekss. Taču pašā pēdējā ailītē ir jāieraksta ziedojamā naudas summa. Teju gandrīz par krāpnieci kļuvusi Angija, kura stāsta, ka tieši pēdējā ailītē ir jānorāda tas ziedojum apmērs. Tas viņai radījis neizpratni. Sāka meklēt sīknaudu, taču krāpnieks kļuva tik ļoti dusmīgs, ka aizcirta durvis un pilnīgi skrēja prom.

Visa etapa laikā, naudas lūdzēji izliekas par kurlmēmu un nebilda ne vārda! Konkrētie krāpnieki, pēc liecinieku teiktā ir gan sievietes, gan vīrieši. Lielākoties maza auguma, tumsnējas ādas krāsas. Gandrīz apkrāptā Angija norādīja : “Krāpnieks visu laiku smaidīja, rādīja, ka nevar dzirdēt un parunāt nevar, taču jāparakstās uz lapas. Cilvēku paraksti bija pieci, katrs it kā noziedojis 20, 30 un 50 Eiro. Tas laikam tikai makets, lai liktu domāt, ka cilvēkiem jāziedo tikpat daudz!”

Jāņem vērā, ka Agnija nav vienīgā, kas gandrīz kļuva par upuri. Pēc viņas ieraksta publicēšanas Facebook, daudzi citi lietotāji atsaucās, ka tieši pēdējā laikā ir pieredzējuši pilnīgi tādu pašu uzdarbošanos Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Ogrē, Tukumā. Tas tikai liecina, ka krāpnieki darbojas ļoti aktīvi un ar to pamatīgi nopelna.

Lūk arī video sižets :

You may also like...