Swedbank Nekavējoties nāk klajā ar Steidzamu paziņojumu visiem klientiem saistībā ar Jaunu Krāšanas shēmu

Šobrīd banku krāpšanas shēmas un mēģinājumi ir ļoti dažādi, taču lielākoties visa sistēma ir ļoti vienkārša un līdzīga. Ar katru nākamo reizi, krāpnieki kļūst gudrāki un izveidot jaunus veidus, kā pastrādāt savus noziegumus izmantojot cilvēkus pavisam gudri un ļoti pārliecinošā veidā. Vairāku iemeslu dēļ bankas nemaz nesteidzas brīdināt klientus, jo daudzi jau ir paspējuši zaudēt gan milzīgas naudas summas no saviem kontiem. Šiem nelaimīgajiem cilvēkiem konts tiek iztukšots momentā un uzreiz, neatkarīgi no tā, cik daudz tajā ir nauda. Tas viss saistīts ar to, ka pēdējā laikā krāpnieki ir ļoti aktīvi un ātri iegūst personas informāciju, lai nozagtu cilvēkiem naudu no konta. Tas tikai liecina, ka jābūt ļoti uzmanīgiem ar savu naudu bankas kontos! Laiks aplūkot visu skaidrāk.

Konkrētie krāpnieki, kuri uzdodas par likumīgo finanšu iestāžu darbiniekiem, izmantojot zagtas identitātes, lai varētu izveidot sociālo mediju kontus, ir tikai maza daļa no viņu shēmas. Viņi izmanto šos visus kontus, lai varētu veidot dažādas loterijas un komerciālus piedāvājumus, tādā veidā izkrāpjot cilvēkiem sensitīvu informāciju. Protams, ka tā izskatās ļoti reāli un cilvēki ir sajūsmā, tāpēc uzreiz notic. Daudz sīkāk informācija par visu nāks gaismā vēl tālāk. Taču daudzi cilvēki ir paspējuši paziņot par milzīgajiem zaudējumiem viņu kontos. Konkrēti cilvēki tikai brīnās, cik gan viegli krāpnieki tiek pie citu cilvēku naudiņas…

Krāpnieki ļoti gudrā veidā izmanto loterijas pretendentu iesniegto informāciju, lai tālāk sazinātos ar potenciālajiem upuriem un varētu pievilināt viņus aizdomīgajiem darījumiem. Tādā veidā viņi maskējas, lielākoties par bankas darbiniekiem. Kad jau potenciālais upuris ir ievadījis savu tālruņa numuru, krāpnieki to tālāk izmanto, lai uzdotos par bankas darbinieku un censtos ar viņu sazināties. Ja Jums rodas kaut mazākās aizdomas nometiet zvanu un zvaniet uz oficiālo bankas numuru, lai pārliecinātos par radušos situāciju.

Pavisam noteikti arī nekad nedalieties ar informāciju, lai arī ko viņi teiktu vai apgalvotu, jo bankas nekad to neprasīs. Tas pilnībā attiecas arī uz to, ja kāds apgalvo, ka ir bankas darbinieks vai policists vai kāds cits ierēdnis. To savā sākotnējā paziņojumā minēja Swedbank klientu galvenais apkalpošanas vadītājs Vadims Frolovs, ziņojot, ka tieši pēdējā laikā ir krasi audzis cietušo skaits. Tiklīdz viņi iegūst Jūsu datus, tā momentā zaudēsiet visu savu naudu, kas atrodas Jūsu kontā.

Ikviens finanšu speciālists, kas darbojas saskaņā ar esošo sfēru, zina, ka lielie solījumi par milzīgu peļņu ar mazu darbu ir krāpniecība. Tā vietā ir ieteicams strādāt tikai ar oficiālām kompānijām. Lielākoties krāpnieki cenšas cilvēkiem instalēt AnyDesk programmu, kas pēc brīža krāpniekiem ļauj piekļuvi viņu informācijai, parasti karšu un bankas. Jau pēc brīža visa nauda no Jūsu konta būs zudusi, tāpēc rīkojieties atbildīgi!

You may also like...