“Nākamā nedēļa būs sliktākā šogad!” Sinoptiķi iedzīvotājiem steidzami iesaka sagatavoties

Jau šobrīd tiek ziņots, ka laiks nākamnedēļ patiesībā būs krietni aukstāks, nekā tika ziņots iepriekš. Tieši iepriekš tika paziņots, ka visu novembri, līdz pat beigām, būt tikai nelieli mīnusi. Sabukārt patiesībā visa situācija ir krietni sliktāka, nekā varētu domāt un ar katru nākamo dienu aukstums tikai turpinās strauji krist uz leju. Kas tad īsti vispār gaidāms nākamnedēļ un decembrī kopumā?

Jau esošās naktis ir ļoti vēsas un aukstas, kopā ar spēcīgiem sniegputeņiem. Arī pagājušā nakts bija ļoti auksta un lielākajā daļā Latvijā bija spēcīgs sniegputenis. To visu vēl papildina ļoti daudzās avārijas, kurās cilvēki lielākoties nespēj savākt automašīnu un ieslīd grāvī, vai nespēj laikus nobremzēt. Šeit gan svarīgākais ir saprast par to, kāds laiks īsti būs gaidāms nākamnedēļ un uz ko cilvēkiem jāgatavojas?

Ja pirmdien laiks būs līdzvērtīgs esošajam, tad jau sākot ar otrdienu termometra stabiņš ļoti strauji sāks slīdēt uz leju un tas būs patiešām nepatīkams pārsteigums daudziem. Tieši šī iemesla dēļ, ka iepriekš tika ziņots, ka līdz pat novembra beigām laiks būs salīdzinoši mērens bez lieliem aukstuma viļņiem. Tomēr šoreiz viss ir krietni savādāk, nekā varējām iedomāties! Laiks aplūkot, kas tad īsti sagaida tālākās dienās.

Tam visam klāt nāks arī spēcīga snigšana un aukstums naktīs konkrētās vietās varēs sasniegt pat pie -15 grādiem, kas itin nemaz nav labi. Sinoptiķi jau steidzīgi paziņojuši, ka teju katru dienu būs gaidāma intensīva snigšana. Tas ļoti apgrūtinās braukšanu autovadītājiem un noteikti palielinās jau tā lielo avāriju skaitu.

Centrālajā daļā arī naktīs sagaidāma temperatūra līdz pat -10 grādiem, bet vidēji dienas laikā uzturēsies ap -3 līdz -4 grādiem. Papildus tam trešdien un ceturtdien sagaidāma pastiprināta vēja ietekmes, kas visu padarīs tikai vēl sliktāk.

Tam visam pa virsu neaizmirstam arī puteņošanu, kas liks sajusties kā pamatīgā vētrā. Šī iemesla dēļ noteikti laicīgi jāizvērtē, cikos kur un kā doties, jo skaidrs, ka būs ne tikai pamatīgi satiksmes sastrēgumi, bet arī avārijas.

Esiet uzmanīgi un noteikti laicīgi plānojiet savu laiku tā, lai būtu rezerve, jo nākamajā nedēļā noteikti kavēsies gan satiksmes autobusi, gan notiks neplānotas situācijas.

You may also like...