Tiesnese beidzot atklāti komentē nežēlīgo gadījumu ar mazo Justīni! Lūk, kas ticis atklāts

Nežēlīgi izturētās jaunās meitenes Justīni Reinikovas lieta izpelnījusies piezīmes no tiesneša, kas pārrauga lietu. Pagaidām zināms, ka upura vecāki ir veikuši dažus atklājumus saistībā ar šo traģisko notikumu. Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas pazušana Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā šī gada 5. maijā izraisīja triecienviļņus visā Latvijā. Neskatoties uz simtiem brīvprātīgo centieniem, kuri palīdzēja viņas meklēšanā, meklēšana ilgu laiku izrādījās nesekmīga.

Jaunas meitenes līķis ar redzamām fiziska kaitējuma pazīmēm tika atrasts apglabāts pamestas mājas pagrabā, kas atrodas mežainas teritorijas vidū, daudzu kilometru attālumā no viņas dzīvesvietas.

Pirms desmit mēnešiem Reinikovu ģimene devās uz Rogovku. Ģimenes pašreizējā atrašanās vieta joprojām nav zināma, savukārt Justīnes tēvs un pamāte šobrīd tiek turēti kā iespējamie aizdomās turamie. Pašvaldībai nav tiesību iejaukties jautājumos par personīgo mantu.

Tiesnese atklājusi jaunu informāciju par Justīnes tēva un pamātes daļējas vainas atzīšanu. Tiesnesis paudis, ka ir gatavs atklāt situāciju un to, kas ar viņiem notiks tālāk.

Atklātībā nākusi jauna informācija par Justīnes Reinikovas nāvi, atklāj Rēzeknes tiesas detektīvu maģistrāte Aija Jermacāne. Jermacāne dalījās, ka tiek ņemta vērā nepieciešamība slēpt pierādījumus no sabiedrības. Tas rada bažas, ka nākotnē varētu tikt veiktas līdzīgas darbības, lai turpinātu viņu darba kārtību.

Meitenes vecāki apzinās savu neizbēgamo kriminālatbildību un nemēģina no tās izvairīties. Tā vietā viņi cenšas samazināt sodu un palielināt pret viņiem izvirzītās apsūdzības nopietnību. Būtiskākais šķērslis izmeklētājiem ir pierādīt, ka Džastina kaitējums bija tīšs.

Tiesnesis atzīst, ka līķa atrašana notika pēc ilgāka laika perioda, kas izmeklēšanu sarežģī. Rezultātā ir ievērojami šķēršļi, lai noskaidrotu patieso jaunās meitenes nāves iemeslu.

Šobrīd tiesiskā nostāja attiecībā uz s.l.e.p.k.a.v.īb.u. situācijās, kad nepilngadīgais aizgājis mūžībā vainu pastiprinošos apstākļos, ir paredzēts bargs sods. Notiesātajam var draudēt mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 10 līdz 20 gadiem.

Lai gan aizdomās turamie ir atzinušies savā līdzdalībā incidentā, viņu vainas atzīšana nav pilnīga. Konkrēti, viņi nav uzņēmušies atbildību par tīšu kaitējuma nodarīšanu Džastini, kā to atzīmēja tiesnesis.

You may also like...