Uga Dumpis nācis klajā ar nepatīkamu paziņojumu un Brīdina cilvēkus

Infekcijas zinātnieks Uga Dumpis norādīja, ka B.1.1.7 jeb Lielbritānijas variantu īpatsvars ir pieaudzis līdz bīstamam līmenim 40-50%. Viņš sociālajā saziņas vietnē Twitter ierakstīja : “Patreizējā saslimstības līkne stabilizēšanās nozīmē to, ka ierobežojumi, testēšana un kontaktu meklēšana dod efektu. Citu pieredze rāda, ka vēl pieaugot varianta īpatsvaram, saslimbtība tomēr pieaug un uz to jāspēj reāģēt.”

Situācija ir ļoti nestabila Kā pirmdien ziņots Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC), Latvijā un citās ES valstīs sastopamie jaunie Covid-19 celmi liecina, ka situācija ir nestabila un katru nedēļu ļoti atšķiras. Jaunie celmi ir lipīgāki, tas ir, tie ir lipīgāki un dažās valstīs ir palielinājuši saslimstību.

Tomēr jāatceras, ka visiem SARS-CoV-2 vīrusu veidiem ir vienādi drošības pasākumi: Novērošana no attāluma (vismaz 2 m); Izmantojiet maskas, pareizi nosedzot degunu un zodu; Nesapulcēšanās, tikšanās tikai vienā ģimenē; Tālmācība, ja tas ir klātienes darbs, sakārtojiet maiņas un procedūras, izmantojiet maskas; Istaba tiek vēdināta.

Iespējams, mēs esam redzējuši vakcinācijas efektu Arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš otrdien LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja, ka Latvijā palielinās Lielbritānijas versijas popularitāte.

Viņš teica, ka cilvēki ar britu celmu cieš smagāk, taču ir sākuši veikt ātrāku vakcināciju, lai novērstu visinfekciozāko celmu augšanu. Clovens teica: “Pēc vakcīnas saņemšanas cilvēki ar paaugstinātu smagu slimību risku pamazām atstāj bīstamo zonu. Varbūt pēc Covid-19 saņemšanas mirstības līmenis nav palielinājies.”

Apkopotie dati arī parādīja, ka, neskatoties uz nepārtrauktu jaunu infekcijas gadījumu parādīšanos, vīruss nav izplatījies pārāk tālu, kas norāda, ka viena no lielākajām problēmām ir vīrusa ieviešana no ārvalstīm. Clovins atzina: “Es domāju, ka lielāka uzmanība jāpievērš ceļošanas ierobežojumiem un stingrākai robežkontrolei.” Kā mēs visi zinām, Latvija Ugandā un Dienvidāfrikā ir atradusi arī Covid-19 variantus.

Avots

You may also like...