Vien 56 gadu vecumā mūžībā ticis aizsaukts Deju svētku virsvadītājs Gints Baumanis

Cik grūti ticēt, ka nekad vairs dzīvē Mums neiznāks ar tevi parunāt, Un tavu smaidu vienkāršu un siltu Mums vajadzēs tik sirdīs saglabāt. (G. Selga) 56 gadu vecumā mūžībā devies Tautas deju ansambļa “Rotaļa” vadītājs Gints Baumanis.

“Vēl nesen tu mums rādīji, kā mūsu zvaigznes debesīs mirdz.. Tepat virs mūsu galvām. Vēl pavisam nupat, tepat… Tagad vairs tik celsim acis augšup, lai skatītu, kā zvaigžņu lokā mums pretī skaties. Visdziļākā līdzjūtība Ginta Baumaņa tuvajiem un ikvienam TDA “Rotaļa” ģimenē šajā skumju pilnajā laikā,” teikts Tautas deju ansambļa “Lielupe” publicētajā ierakstā sociālajos tīklos.

Gints Baumanis studējis Latvijas Valsts konservatorijā. No 1994. gada – bērnu un jauniešu tautas deju kolektīva “Zelta sietiņš” pedagogs un horeogrāfs, vēlāk nodibinājis “Zelta sietiņa” dejotāju vecāku deju kolektīvu “Daugava”, lai kopā ar bērniem dejotu deju svētkos.

Bijis ilggadējs tautas deju ansambļa “Rotaļa” dejotājs un solists, kopš 2002. gada – ansambļa mākslinieciskais vadītājs. Katru sezonu G. Baumanis kolektīva deju klāstu papildina ar jaunu oriģinālrepertuāru – 1998. gadā sadarbībā ar Aināru Mielavu un rokgrupu “Jauns mēness” iestudēta deju programma. Tai sekojuši vairāki interesanti jauniestudējumi – “Saule un mēness”, “Lecam pa vecam, lecam pa jaunam”, “Paēduši, padzēruši, pateicamies Dieviņam” un “Pa Saules ceļu” (2016).

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...