Visā pasaulē šodien izvirduši vairāk nekā 6 milzīgi vulkāni, gaidāms, kas ļoti šausminošs…

Liels skaits zemestrīču ir pagājušas zem vulkāniem visā pasaulē, izraisot bažas par nopietniem izvirdumiem, tāpat arī visi bulkānu izvirdumi un vai te var būt spēcīgs sprādziens? Pēdējo 18 stundu laikā Havaju salās zem Kilauejas vulkāna ir izmērītas 18 zemestrīces. Lielākās zemestrīcēs, ko izmērija Lielajā salā trešdien, svārstās 2,2 magnitūdas zemestrīce, 6 km uz dienvidrietumiem no vulkāna.

Kīlauea izrāda pastiprinātas aktivitātes, jo lavas kalngala ezers joprojām ir augsts un turpina pieaugt. Havaju salu vulkānu novērošanas pārstāve Janeta Babb teica: “Kopumā tas ir bijis augstajā pusē. Ar šo jaunāko inflāciju tas ir tikai palielinājies. ” Saskaņā ar HVO, lavas līmenis turpina pieaugt, un seismības līmenis ir nedaudz palielinājies austrumu plaisas zonā netālu no galotņu rajona.

Meksikā Cerro Prieto vulkāns palielina aktivitāti ar izmērītu 2,4 magnitūdu lielu zemestrīci. Vulkāns atrodas Meksikas štatā lejaskalifornijā, un izmērītā zemestrīce var būt vulkāniska, oriģinālā 12 km dziļumā.

Vulkānu tektoniskā zemestrīce ir zemestrīce, ko izraisa magmas kustība – vai nu injekcija, vai aiziešana. Šīs zemestrīces nenorāda, ka vulkāns izvirdīs, bet tas var notikt jebkurā laikā.
Vulkāna izvirduma brīdinājums: Vulkāni pasaulē ir jutuši vairākas zemestrīces

Kalifornijā zem Clear lake vulkāna ir konstatēts bars zemestrīču – pēdējo 21 stundu laikā tika izmērītas 16 dziļumā no 4,4 līdz 0,2 km.

Tas nebūt vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...