Uzvara – tā ir veiksme vai stratēģija?

Uzvara jebkur – sporta sacensībās, spēlē vai loterijā. Noteikti esi pamanījis, ka daži cilvēki mēdz uzvarēt biežāk, kā citi. Šie cilvēki laimē dažādās izlozēs, atrod naudu uz ielas, spēlēs iegūst labākās kārtis vai situāciju, kā tādu, un arī Automati Online mēdz izmaksāt jaukus laimestus. Vai šie cilvēki ir dzimuši laimes krekliņā un pārējiem nav nekādu izredžu?

Iesācēja veiksme

Noteikti esi dzirdējis izteicienu iesācēja veiksme jeb cūkas laime. Tā mēdz teikt par cilvēkiem, kuri pirmo reizi spēlē kādu spēli un tajā uzvar. Gan jau katram ir šāda pieredze. Tu, piemēram, spēlē kādu spēli ar draugiem, kuru iepriekš nekad neesi spēlējis. Tu aktīvi mācies noteikumus, ne vienmēr zini, kā labāk darīt, bet beigās tomēr uzvari. Var gadīties, ka tā patiešām ir vienkārši veiksme, taču šādu iznākumu var ietekmēt vairāki faktori. Tā kā pārējie spēlētāji zina, ka tu spēlē pirmo reizi, tad pārējie nespēlē tā, kā spēlētu citā reizē. Protams, tas nenozīmē, ka tev ļauj uzvarēt, taču, iespējams, ka citi spēlētāji neveic tādus gājienus, kā citās reizēs, jo kāds no spēlētājiem ir jauniņais – tā ir tikai tāda paraugspēle, kurā parādīt, kā šo spēli spēlēt. Vai arī, iespējams, pārējie ir konkrēto spēli spēlējuši daudz reižu un to pārzina – katram ir kādi ierasti gājieni vai stratēģijas, taču jaunais spēlētājs ir kā balta lapa, un tāpēc varbūt izmanto kādu gājienu, par kuru pārējie vienkārši neiedomājas, jo ir pieraduši pie savām stratēģijām. Katrā ziņā, šī iesācēja veiksme nebūt nenozīmē, ka pirmo reizi spēlējot kādu spēli tu noteikti uzvarēsi.

Veiksme VS neveiksme

Un kā ar tiem cilvēkiem, kuri bieži laimē loterijās, atrod naudu pludmalē un viņiem vienkārši veicas. Noteikti, ka katram paziņu lokā ir kāds šāds cilvēks. Tāpat, kā ir arī tāds, kam nekādi neveicas – naudu nevis atrod, bet pazaudē, loterijās nekad nelaimē un spēlēs parasti zaudē. Jā, eksistē tāda lieta, kā veiksme, taču tas nav vienīgais faktors, kas nosaka vai tu vinnēsi, vai nē.

No malas var šķist, ka konkrētajam cilvēkam vienmēr veicas, taču nevar tā vienkārši veikties, ja neko lietas labā nedara. Piemēram, loterijā nevar vinnēt, ja tajā nepiedalās. Ja tava paziņa bieži laimē loterijās un izlozēs, tad vienkārši tas nozīmē, ka cilvēks aktīvi tajās piedalās. Piemēram, internetā bieži vien ir dažādas nelielas izlozes sociālajos tīklos, kurās ir reāli iespējams laimēt ikvienam. Ja piedalīsies tikai vienu reizi, tad izredzes laimēt būs pavisam mazas, taču, ja tu piedalīsies vismaz 10 tādās izlozēs, tad izredzes būs 10x lielākas.

Tāpat arī ar neveiksmi. Ja tev šķiet, ka tu bieži kaut ko pazaudē, tad tas nozīmē, ka vienkārši esi neuzmanīgs vai izklaidīgs, nevis neveiksmīgs. Ja spēlēs mēdz bieži zaudēt, tad vienkārši jāpārlasa spēles noteikumi un jāpamēģina cita stratēģija, jo esošā nenes vēlamo rezultātu. Kā arī, ja tu pats noskaņojies uz to, ka tev neveicas, tad arī uzvaras iespēja samazinās, jo tu netici saviem spēkiem, savai stratēģijai, tātad necentīsies pietiekami, lai uzvarētu.

Galvenais ir piedalīties, ne uzvarēt

Noteikti tu esi dzirdējis arī šo slaveno frāzi. Tā parasti saka tiem, kuri nav kādās sacensībās vai spēlē uzvarējuši. Tas varbūt nedaudz mierina, taču, ja tu piedalies sacīkstēs vai spēlē spēli, tad, protams, ka gribi uzvarēt, nevis tikai piedalīties. Ja tomēr tev nav izdevies vinnēt, tad neuztraucies, jo katru reizi tu kaut ko iemācies un gūsti pieredzi. It īpaši, ja spēlē kādu jaunu spēli. Ir tādas spēles, kurās ir nepieciešams treniņš un pieredze, lai varētu regulāri vinnēt. Ar veiksmi vien nepietiks. Tāpēc, ja zaudē, tad skaties uz to, kā mācību procesu jeb pieredzes gūšanu. Šādi tu vari izmēģināt dažādas stratēģijas, jo tikai ar vienu stratēģiju tu visās spēlēs nevinnēsi. Kā arī daudz kas ir atkarīgs no taviem pretiniekiem – viena un tā pati stratēģija nederēs jebkuram pretiniekam, jo katrs no mums ir unikāls.

You may also like...