15 Bīstama Vēža Zīmes, Kuras Sievietes Bieži Vien Nemaz Neievēro!

Krūts vēzis ir viena no lietām ,kas skar sievietes visa mūža garumā. Šis vēzis var parādīties jebkurā vecumā, tomēr riska pieaugumu, var vērot,kad  sieviete kļūst vecāka. Sakarā ar noteiktiem faktoriem, dažas sievietes cieš lielāku apdraudējumu, ar šāda veida vēzi nekā citi. Neatkarīgi, visām sievietēm ir jāzin par šo vēzi, kā arī ,lai varētu atpazīt agros simptomus, un to, ko var izdarīt ar tiem.

Šeit ir daži agrīnie vēža brīdinājuma simptomi sievietēm ,kurus nedrīkstam ignorēt:

  • Nogurums – Ja Jums ir pastāvīgi nogurums un nogurums nav labāks, kopā ar citiem simptomiem, piemēram, asinis izkārnījumos, nekavējoties dodieties pie ārsta. Jūsu ārsts sniegs Jums asins analīzes un noskaidrot savu pilno medicīnisko vēsturi, lai sniegtu diagnozi.

 

  • Neizskaidrojams svara zudums – MD, kurš ISAN onkologs pie NYU Langone Medicīnas centra norāda, ka vairumā gadījumu neplānots svara zudums nav pazīme vēzim, bet to bieži vien izraisa jūsu vairogdziedzeris vai stress. Tomēr dažreiz tas var būt simptoms aizkuņģa dziedzera vēzim. Turklāt, tā var būt pazīme plaušu vēzim vai kuņģa vēzim. Lai pārliecinātos, ka tas nav vēzis, apmeklējiet ārstu. Iespējams, ir jāiziet daudz pārbaudes, lai definētu problēmu, piemēram, attēlveidošanas testi (CT skenē) vai asins testi.

 

  • Neizskaidrojamas sāpes – Daudzi apstākļi var izraisīt sāpes, bet hroniskas sāpes, kas ir neizskaidrojama un ilgst mēnesi vai pat vairāk, var norādīt, smadzeņu vēzis, kaulu vēzis vai cita veida vēzi. Konsultējieties ar savu ārstu par jebkurām sāpēm, kas ir aizdomīgs, neizskaidrojams un ilgstošas.

 

  • Drudzis – Konstanta drudzis, kas nav labāks un neizskaidrojami var norādīt leikēmiju vai kādu citu asins vēzi. Nekavējoties konsultējieties ar savu ārstu un uzrādiet viņam / viņai informāciju par savu medicīnisko vēsturi. Jums būs veikti fiziskie eksāmeni, lai noteiktu cēloni.

 

  • Grēmas – Stress, alkohola vai pārēšanās (vai visi trīs), var izraisīt nopietnas grēmas. Dr Mejers iesaka veikt izmaiņas savā uzturā nedēļu vai divas, lai redzētu, vai kļūst labāk.

 

  • Klepus – Šīs nav šaubas par vienu no visbiežākais un aizmirstamākais simptoms šajā sarakstā. Tas ir arī visvairāk daudzveidīgs. Ir daudz dažādi cēloņi un iemesli, kas var radīt klepu.
  • Vairākkārt klepus ir pagaidu rakstura. Tomēr, ja klepus turpinās ilgāk par dažām nedēļām, jums vajadzētu bažīties. Ja klepus laikā jūtat elpas trūkums vai sāpes, tā varētu būt pazīme kaut kam nopietnam. Ja jūs sākat klepot asinis, tad tas ir pavisam noteikti kaut kas nopietns. Cilvēki, kas smēķē ,tiem vajadzētu pievērst papildu uzmanību klepum, jo tas ir visbiežākais simptoms plaušu vēzi.

 

  • Limfmezglu izmaiņas – Limfmezgli ir niecīga, pupas formas dziedzeri, kas atrodas visā ķermenī. Lielākā daļa no izmaiņām limfmezglos izraisa kopīgas infekcijas. Tomēr, daži audzēju, piemēram, limfoma un leikēmija, arī var izraisīt pietūkumu limfmezglos. Mejers saka, ka ir ieteicams, apmeklēt savu ārstu, ja Jums ir pietūkums vairāk nekā pāris nedēļas.

 

  • Ādas pārmaiņas – krāsu, formu vai izmēru mola vai kādu citu vietu, ir kopīgs rādītājs ādas vēzim. Apmeklējiet savu ārstu, lai iegūtu pilnu eksāmenu un varbūt biopsiju. Šoreiz jūs tiešām nevēlaties gaidīt.

 

  • Krūšu izmaiņas – Lielākā daļa gabalu,kas ir krūtīs nav vēzis, tomēr jūsu vienmēr vajadzētu pārbaudīt tos. Ļaujiet Jūsu ārsts zināt par izmaiņām, piemēram , ādas iegremdēšanu, dzelkšņu izdalījumu, sprauslas, kas savukārt iet uz iekšu, mērogošana vai apsārtums krūtsgalā vai uz krūšu ādas.

 

  • Mutes izmaiņas – ja esat smēķētājs, pārbaudiet spilgti sarkanos vai baltos plankumus uz jūsu lūpām vai iekšpusē mutei. Abi var norādīt mutes vēzi. Konsultējieties ar savu ārstu vai zobārstu par ārstēšanu.

 

  • Grūtības norīt – problēmasar rīšanu nav nekas, par ko jāuztraucas. Tomēr, ja tas notiek biežāk, it īpaši apvienojumā ar vemšanu vai svara zudumu, pārliecinieties, lai tas nav nekas saistīts ar  rīkles vēzi vai kuņģa vēzi.

 

  • Starp periodiskā asiņošana – sievietēm pirms menopauzes asiņošana, kas nav daļa no parastā ikmēneša cikla, to izraisa daudzi faktori. Jebkurā gadījumā, ļaujiet ārstam izmeklēt jūs. Lai nesanāk, ka tas ir vēzis, gļotādas dzemdē.

 

  • Vēdera uzpūšanās -.Ja jūsu simptomi saistīti ar asiņošanu vai svara zudumu, un jums nepaliek labāk ar laiku, dodieties pie ārsta. Hroniska uzpūšanās dažkārt var norādīt uz olnīcu vēzi. Jums būs jānodod asins analīzes, kā arī jāiziet iegurņa eksāmens, un reizēm varbūt pat ultraskaņu.

 

  • Asinis izkārnījumos vai urīnā – Ja asiņošana no ķermeņa daļas, kas parasti nav paredzēts, lai asiņotu, konsultējieties ar ārstu, īpaši, ja asiņošana ilgst vairāk nekā vienu dienu. Asinis izkārnījumos ir bieži no hemoroīdiem, bet tas var arī liecināt par resnās zarnas vēzi. Asinis urīnā parasti izraisa urīnceļu infekcijas, bet tā ir arī pirmā pazīme, urīnpūšļa vēzim vai nieru vēzim.

 

  • Urinācijas Izmaiņas – urīnceļu simptomi ietver vispārējas izmaiņas urīnpūšļa funkcijām, nelielu daudzumu urīna, bieža urinācija, asinis urīnā un lēna urīna plūsma. Visi šie simptomi var būt rezultāts paplašinātās prostatas dziedzerim vīriešiem un urīnceļu infekcijām (parasti) sievietēm.

You may also like...