ASV beidzot ir brīdinājusi, kas īstenībā notiek pēc Johnson&Johnson vakcinācijas

Kurš to būtu domājis, ka tas viss var aiziet tik tālu! ASV pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) pirmdien pēkšņi atjaunināja brīdinājuma marķējumus “Johnson & Johnson” (J&J) vakcīnai. Tajā tika ietverta informācija par novērotu “palielinātu risku” saslimt ar retu neiroloģisku slimību, kura saucas Gijēna-Barē sindromu (GBS).

Šeit gan uzreiz rodas jautājums, kāpēc tas netika ziņots ātrāk, jo neskaitāmi cilvēki jau paspējuši potēties ar šo vakcīnu, taču nezināja par riskiem.

Konkrētā ziņa ir pamatīgs trieciens farmācijas uzņēmumam J&J, kas jau februārī saņēma ārkārtas izmantošanas apstiprinājumu savai vakcinai, bet līdz šim ir spēlējis salīdzinoši mazu lomu ASV vakcinācijas kampaņā pret esošo vīrusu.

Balstoties uz konkrētās federālās vakīnu drošuma novērošanas sistēmu kopējo analīzi, amatpersona ir idetificējušas 100 ziņojumus par reāliem GBS pēc aptuveni 12,5 miljonu vakcīnu devas izmantošanas. Jāņem vērā, ka 100 ir tikai cipars, kurš ticis apstiprināts, patiesībā šis cipars var būt daudz, daudz, daudz lielāks.

Un lūk, ko nozīmē GBS un, kas tālāk ar šiem cilvēkiem var notikt…

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...