11 kritiskas pazīmes par tavu veselības stāvokli, ko parāda tavi nagi – Laiks steigšus doties pie ārsta!

Jūs varat justies apmierināti ar saviem nagiem, bet vai jūs zināt, ka jūsu nagi var daudz pastāstīt par jūsu veselību? Vai jūs zinājāt, ka ir simtiem veselības traucējumu un slimību, kas var parādīt nagu izmaiņas? Jūsu nagi var parādīt neseno veselības un fizioloģisko problēmu vēsturi, un tā kopš seniem laikiem ir izmantota kā diagnostikas rīks. Dažkārt tā var būt sēnīšu infekcija vai ievainojums, taču dažreiz nagi dažkārt var liecināt par nopietnāku pamata problēmu, piemēram, aknu, plaušu vai sirds problēmu.

Pusmēnes pie jūsu nagu pamatnes
Kad nagi ir veselīgi, tām ir rozā krāsa, un menestiņi pie nagu bāzes ir gaiši rozā līdz baltai krāsai. Saskaņā ar Dr L Reed, ND, pusmēneši jūsu naga pamatnē ir labas vairogdziedzera veselības indikators. Katrs nags, kam nav puse mēness, norāda uz vājāku vairogdziedzeri. Vājš vairogdziedzeris var izraisīt garastāvokļa svārstības, depresiju, samazināt matus, kā arī radīt citus simptomus.

Nagu tekstūra
Veselīgi nagi ir gludi, bez rievām, plaisām, plankumiem vai krāsas. Bet kas notiek, ja redzat, ka jūsu nagi ir mainījušas krāsu, formu, tekstūru, biezumu vai kādu citu neparastu augšanas modeli, un jūs nezināt iemeslu tam? Nu, varbūt ir pienācis laiks apmeklēt savu GP. Šeit jūs uzzināsiet, kā nolasīt zīmes uz nagiem un atklāt noslēpumus, par kuriem viņi pastāstīs par savu vispārējo veselību:

1. Trausli vai drupināti nagi
Trausls vai drupināts nags var rasties no novecošanās vai ilgstošas mazgāšanas līdzekļu vai nagu lakas iedarbības, bet dažreiz tas var norādīt uz sēnīšu nagu infekciju, Lichen planus (stāvoklis, kas veido niezošus izsitumus uz ādas vai mutē), vairogdziedzera slimība vai psoriāze. Retos gadījumos tas var arī būt norāde par reaģējošu artrītu, kas ir sāpīgs iekaisuma artrīts.

2. Krāsaini nagi
Dzelteni nagi var rasties, ilgstoši izmantojot nagu laku, bet var norādīt uz nagu sēnīšu vai infekcijas vai psoriāzes slimībām. Tas var arī norādīt uz vairākām citām problēmām, piemēram: dzelte, kas rodas aknu problēmu dēļ, sinusa infekcija, ar vairogdziedzera slimību saistīta problēma, plaušu infekcija un limfēde (šķidruma aizture, kas parasti notiek rokās vai kājās).

Zaļi-melni nagi – norāda baktēriju infekciju, kas parasti rodas zem vaļīgiem nagiem.
Mālaina vai purpura nagu slānis var norādīt uz skābekļa trūkumu.
Pelēkie nagi – to var izraisīt daži medikamenti.
Brūni nagi – var norādīt uz vairogdziedzera slimību vai nepietiekamu uzturu. Nagi, kas ir puse balta apakšā un pusbrūns tuvu pirkstu galiem, var būt nieru mazspējas pazīme, AIDS vai parādība pēc ķīmijterapijas.

Baltie nagi – var būt novecošanās pazīme, sēnīšu nagu infekcija vai dzelzs deficīts (anēmija) , kā arī citas slimības, piemēram, ciroze (aknu iekaisums), nieru vai sirds mazspēja, cukura diabēts, hipertireoīdisms, nepietiekams uzturs vai pēc ķīmijterapijas.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...