Augusta vidū Latviju var skart ļoti nepatīkama dabas situācija – Sinoptiķi jau laicīgi ceļ trauksmi!

Nav itin nekāds noslēpums, ka esošajā situācijā, cilvēki ir ļoti noraizējušies par to, ka Latviju piemeklēja pēdējās dienās, taču vai šāda pati situācija var atkārtoties arī drīzumā? Situāciju komentē sinoptiķi, taču nav nekādu šaubu par to, ka vairāki zināmi cilvēki izteikušies par to, ja šādas lietas notiek, tas nozīmē, ka nākotnē tas viss tikai vēl varētu pastiprināties. Līdz ar to, tās ir tiešām pamatotas bažas arī tālākam laikam.

Šeit gan uzreiz jāņem vērā tas, ka šīs nedēļas izskaņā, kā arī nākamajā nedēļā situācija krasi mainīsies. Līdz ar to jautājums ir par to, vai iepriekš bīstamais laiks varētu atkārtoties, vai tomēr ir jāuztraucas par ko citu? Palūkosim sinoptiķu jaunākos izteikumus par to, kas ir sagaidāms un jāsaprot, kas reāli draud Augusta vidū. Laiks to visu apskatīt krietni sīkāk.

Pēc milzīgā dabas satricinājuma gaidāmas krasas izmaiņas arī temperatūras ziņā. Kā zināms pamatīgas vētras nāk pēc liela karstuma viļņiem, tāpēc laicīgi jādomā par to vai šīs nedēļas izskaņā ir jāuztraucas joprojām par šādām pašām dabas stihijām?

Balstoties uz jaunākajām laika prognozēm, nedēļas nogalē gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies un nākamnedēļ pārsniegs +30 grādu atzīmi, kas atkal var radīt nezināmus precedentus uz tālākajām dienām attiecībā pret pērkona spēcīgajiem negaisiem.

Lasi vēl : Kritiska informācija no Swedbank visiem iedzīvotājiem! Diemžēl, bet Swedbank paziņo, ka tas skars visus

Tuvākajās dienās atsevišķos rajonos īslaicīgi līs. Turklāt ir iespējams pērkona negaiss, un nakts laikā atsevišķās vietās veidosies migla. Vējš pārsvarā saglabāsies mierīgs, lai gan Kurzemē ceturtdien gaidāms mēreni stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš. Naktīs gaisa temperatūra svārstīsies no +8..+14 grādiem pēc Celsija, savukārt pēcpusdienā temperatūra daudzviet pārsniegs +20 grādus pēc Celsija.

Balstoties uz pašreizējo “Global Forecast System” prognozi, no otrdienas, 15.augusta, Latvijā gaidāms maksimālais karstums līdz 30 grādiem pēc Celsija. Nedēļas vidum temperatūra var pakāpties līdz +33 grādiem pēc Celsija. Turklāt dažos apgabalos tiek prognozēts pērkona negaiss.
“Global Forecast System” prognozējusi, ka vasaras nozīmīgāko karstuma vilni Latviju var sagaidīt augusta vidū. Tomēr jāatzīmē, ka pašreizējās prognozes joprojām ir neskaidras un tām ir zems ticamības līmenis.

Ik pēc sešām stundām Global Forecast System, ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes izstrādātais datormodelis, piedāvā prognozes par laikapstākļiem visā pasaulē.

You may also like...