Kritiska informācija no Swedbank visiem iedzīvotājiem! Diemžēl, bet Swedbank paziņo, ka tas skars visus

Šādu notikumu atkārtošanās neapšaubāmi kaitēs ikvienam, un ir obligāti jāatzīst, cik bieži tas jau atkārojas. Pēdējā laikā atklātībā nākušas satraucošas ziņas, un to sekas izjutīs visi. Šķiet, ka situācija ir saasinājusies, pārsniedzot iepriekšējās cerības par ātru risinājumu. Tagad ir skaidrs, ka lietas patiesais raksturs līdz šim ir ticis ignorēts. Diemžēl, bet cilvēku nu ir palikuši pēdējā vietā, it īpaši bankām.

Banku iestādes nesen publiskojušas paziņojumu, ka, sākot ar 1.augustu, “Swedbank” paceļ procentu likmes saviem termiņnoguldījumiem. Bankas oficiālais paziņojums liecina, ka termiņnoguldījumu likme visos termiņos pieaug par 0,25 procentpunktiem. Šī korekcija attieksies gan uz atsevišķiem klientiem, gan uz citiem klientiem. Līdz ar to likme viena gada termiņam tiks paaugstināta līdz 3,75%, kas iezīmē būtisku pieaugumu.

Procentu likmju kāpums būs gan individuālajiem kredītņēmējiem, gan korporatīvajiem klientiem. Karīna Kulberga, kas ir Swedbank Personālo pakalpojumu daļas vadītāja, norāda, ka šis procentu likmju pieaugums liek privātpersonām meklēt alternatīvas naudas noguldīšanas iespējas. Līdz ar to arvien vairāk cilvēku izvēlas neglabāt savus līdzekļus standarta norēķinu kontā, bet gan meklē iespējas gūt ienākumus no saviem uzkrājumiem.

Kā liecina bankas paziņojums, “Swedbank” no pagājušā gada rudens konsekventi paaugstinājusi likmes noguldījumiem, bet no šā gada sākuma – krājkontiem. Pašlaik gada procentu likme šim konkrētajam uzkrājumu instrumentam ir 2,2%.

Lasi vēl : “Kaut kas prātam neaptverams!” Pie populāra Tirdzniecības centra bērnam virsū uzkrīt metāla barjera

Kā liecina bankas pārskats, ir vērojams ievērojams gan šobrīd aktīvo termiņnoguldījumu līgumu apjoma, gan vērtības pieaugums. Faktiski aktīvo termiņnoguldījumu līgumu skaits kopš gada sākuma ir dubultojies. Turklāt kopējā termiņnoguldījumu summa ir piedzīvojusi būtisku kāpumu par 170 miljoniem eiro, vairāk nekā trīs reizes pārsniedzot sākotnējo apjomu.

Pēc bankas sniegtās informācijas redzams, ka primārā termiņnoguldījumu izmantošana gan daudzumā, gan vērtībā uz šā gada jūniju attiecināma uz personām, kuras ir sasniegušas 65 gadus un vairāk. Pēc tam vislielākais lietojums ir starp klientiem vecumā no 51 līdz 64 gadiem, kam seko klienti vecumā no 36 līdz 50 gadiem. Savukārt visievērojamākais kāpums gan līgumu skaita, gan noguldīto līdzekļu apmēra ziņā vērojams klientiem vecumā no 22 līdz 25 gadiem, savukārt lielākais pieaugums vērojams klientiem vecumā no 26 līdz 35 gadiem.

Rājrīkā demogrāfiskā grupa, kas piedzīvojusi vislielāko noguldījumu un aktīvo līgumu skaita pieaugumu, ir jaunākā vecuma grupa, īpaši personas vecumā no 16 līdz 18 gadiem, kas dzīvo apvidū.

Runājot par finanšu līdzdalību, Swedbank izceļas kā vadošā finanšu iestāde Latvijā.

You may also like...