Baltkrievijas opozīcija šodien nākusi klajā ar steidzamu paziņojumu visai pasaulei saistībā ar Lukašenko

Šodien ticis paziņots, ka Baltkrievijas opozīcija centīsies panākt pilnīgi jaunu atkārtotu prezidenta vēlēšanu sarīkošanu pēc iespējas ātrāk, tomēr neiebilst pret to, ka tajās piedalīsies Alekandrs Lukašenko. Tā paziņojusi opozīcijas Koordinācijas padomes galvenā locekle Marija Koļesņikova uzsverot situācijas nopietnību.

Jāņem vērā, ka patreizējā Baltkrievijas prezidenta pilnvaras beigsies tikai 5. Novembrī. Tikai pēc tam mums ir nodoms sarīkot pilnīgi striktas un stingras vēlēšanas saskaņā ar visiem starptautiskajiem standartiem. Tādējādi tiks uzaicināti novērotāji no visas pasaules.

Tomēr Centrālās vēlēšanu komisijas esošais sastāvs ir pilnībā jāatjaunina, komisijas vadītajai ir jānomainās uz citu cilvēku, paziņoja Koļesņikova. Pie tam Opozīcija neredzot šķēršļus Lukašneko dalībai atkārtotās vēlēšanās.

“Mēs pilnībā redzam, ka pat ar administratīvo resursu, pat ar rupjākajām falsifikācijām viņš zaudējam. Mēs reāli vadāmies pēc tā, ka katram Baltkrievijas pilsonim ir jābūt tiesībām piedalīties vēlēšanās, nekādiem šķēršļiem šeit nav jābūt, tomēr mēs neticam, ka Lukašnko uz to tiešām ies“, paziņoja Koļesņikova.

Jau iepriekš tika ziņots, ka ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēsanās, kuras notika 9. Augustā līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguva 80,1% balu. Toču opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%.

Opozīcijas jau strikti uzsvēra, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pavisam pārliecinoši uz uzvarējusi Tihanovska un tas ir vairāk nekā acīmredzami.

Minskā kopš 9. Augusta vēlēšanām nerimst protesti par vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašneko, kas neskaitāmas reizes pāraugusi protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Jāņem vērā, ka protestu laikā vairāki tūkstoši cilvēku ir tikuši aizturēti, simtiem ievainoti, un vairāki miruši. Jāņem vērā, ka daudzi lielo uzņēmuma darbinieki ir pieteikuši streikus.

Avots

You may also like...