Lukašenko atkārtoti nāk klajā ar paziņojumu visai pasaulei – Būs pamatīgas briesmas

Pašlaik visa pasaulei aiztur elpu, lai novērotu cik nežēlīgā veidā protestētāji tiek aizturēti, sisti un vilkti pa zemi. Jāņem vērā, ka Baltkrievijā pašlaik darbojas plaša spektra specvienības, kuras ir ciešā Lukašenko pāraudzībā. Jāņem vērā, ka viņu rīcībā ir ļoti moderna tehnika, lielisks un dārgs bruņojums, pie tam jāņem vērā, ka liela daļa no bruņojuma ražota Rietumos, kas liek uzdot daudz jautājumus.

Daudzi liek uzdot jautājumus par to, kādi tad ir spēki, ko diktators Lukašenko var izmantot, lai apspiestu nemierus visā plašajā valstī? Lieki piebilst, ka tieši pirms vēlēšanām viņš apmeklēja nevis darba cilvēkus rūpnīcās vai kolhozos, bet gan armīniekus un specvienības, kas liek aizdomāties.

Jāņem vērā, ka pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas datiem, Baltkrievijā uz 100 000 valsts iedzīvotājiem ir aptuveni 1442 dažādu represīvo iestāžu un dažādu dienestu darbinieku. Ja salīdzina ar Krieviju, tad šis cipars ir tikai 508, bet Amerikā tikai 256.

Jāņem vērā, ka Baltkrievijas Iekšlietu Ministrijas pakļautībā ir aptuveni 87 000 darbinieku, no kuriem teju 40 000 atrodas tieši Minskā. To skaitā ir Milicija, OMON, un iekšējais karaspēks, kā arī apkalpojošais personāls, kas tos apkalpo.

Vismaz ap 1500 OMON vienību. Latvijā noteikti daudzi atceras kā Rīgas OMON pastrādātos noziegumus 1991. gadā – Provokatīvi rīkoti sprādzieni, uzbrukumi Iekšlietu Ministrijai un citiem objektiem, bija arī bojā gājušie.

Interesanti ir tas, ka pats Lukašenko paziņojis, ka viņa rīcībā ir viena no spēcīgākajām armijām Eiropā. Tas skaidrojams ar to, ka Baltkrievijā kādreiz bija kara apgabals, kurā bija viens no vislabāk apgādātajiem ar visu nepieciešamo, jo atradās tieši uz robežas. Tur bija ļoti daudz armijas tehnikas un munīcijas noliktavu.

Tāpat Lukašenko lielijies par to, ka Baltkrievijas armijā ir 65 000 cilvēku, no kuriem 45 000 ir karavīri. Taču vajadzības gadījumā viņiem var pievienoties vēl 120 000 aktīvo rezervisu, kas ir milzu cipars.

Armija esot ļoti labi apmācīta, ko viņi demonstrējot kopā ar Krieviju regulārajos manevros. 

Tāpat viņš skaidri un gaiži izteicies, ka Baltkrievijas bruņojums ir iespaidīgs. Viņam esot vismaz 1800 tanku, 2600 dažādu bruņmašīnu, 300 lidmašīnas un 1600 artilērijas sistēmu.

 Dīvaini ir tas, ka tieši septiņas dienas pirms vēlēšanām Lukašenko pavēlēja veikt specifisku inspekciju visās spēka struktūrās, sākot tieši ar OMON un beidzot armijas vienībām un nav itin nekādu šaubu, ka viņš vajadzības gadījumā ir gatavs likt lietā visu, kas viņam ir pieejams. To parāda patreizējā situācija un nav zināms, kas notiks tālāk.

You may also like...