Baltkrievijas prezidents Lukašenko šovakar paziņojis baisu pavēsti visai pasaulei – Tam būs milzīgas sekas

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, pret kuru jau otro nedēļu notiek plaši tautas protesti, paziņojis, ka armijas vienības valsts rietumos ir pilnas kaujas gatavības režīmā, vēsta portāls “Tut”.

Lukašenko ar paziņojumu par ārējiem draudiem valstij nāca klajā otrdien sanāksmē ar Drošības padomes locekļiem. Prezidents nekonkrēti norādīja, ka “parādījušies Rietumvalstu pārstāvju paziņojumi, tostarp no dažu valstu vadītājiem, kuri vispār nezina Baltkrievijas atrašanās vietu, un nezina, kas te notiek”.

Lukašenko uzsvēra, ka, par laimi, ir savlaicīgi reaģējis un jau nosūtījis kaujas vienības uz valsts rietumu robežām. Jau ziņots par Vitebskas desantnieku pārsviešanu uz Grodņu. Viņš arī pauda nožēlu, ka atsevišķas vienības šādos apstākļos ir aizņemtas ar kārtības uzturēšanu valsts iekšienē.

Prezidents apgalvo, ka valsts iekšienē notiekošie protesti un ārējie draudi ir saskaņotas darbības.

“To, ka tās ir pilnīgi koordinētas darbības, mēs jau redzam atklāti. Un tas pat nav augstākais punkts. Notikumi attīstīsies noteiktā veidā, bet mēs saprotam, kādā virzienā,” brīdina Lukašenko.

Lukašenko paziņojumi izskan laikā, kad valstī nerimst pret viņu vērstie protesti un Rietumu valdības neatzīst aizvadīto prezidenta vēlēšanu leģitimitāti. Lukašenko arī apsūdzējis opozīciju centienos sagrābt varu.

Jau pirms vēlēšanām un pēc tām Lukašenko ir runājis par dažādiem apdraudējumiem valstij. Arī citu prezidenta vēlēšanu laikā valsts vēsturē varasiestādes ziņojušas par incidentiem.

Pēc 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijas pilsētu ielās izgāja protestētāji. Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem 26 gadus valdījušais Lukašenko uzvarēja ar 80% balsu, bet populārākā pie vēlēšanām pielaistā opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10% balsu.

Opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un patiesā uzvarētāja ir Tihanovska. Šīs vēlēšanas, tāpat kā visas citas Baltkrievijā pēc Lukašenko nākšanas pie varas, Rietumos netiek uzskatītas par brīvām, demokrātiskām un godīgām.

Pret protestētājiem, kas 9. augustā un visas turpmākās dienas devās ielās, drošības spēki pielietoja brutālu spēku, lietā tika laisti ūdens lielgabali, gumijas lodes un apdullinošās granātas, šokējot sabiedrību. Tūkstošiem cilvēku tika aizturēti, daudzi ziņo par aizturēšanas vietās piedzīvoto vardarbību un spīdzināšanu.

Protestiem ar streikiem un akcijām pievienojušies arī dažādu rūpniecības uzņēmumu strādnieki, kurus Lukašenko tradicionāli uzskata par saviem atbalstītājiem.

Avots

You may also like...