Lukašenko nācis klajā ar paziņojumu visai pasaulei : “Kamēr mani nenogalināsiet, citu vēlēšanu nebūs!”

Pirmdien Aleksandrs Lukašenko un viņa dēls Nikolajs ieradās Minskas kravas automašīnu rūpnīcā. Lukašenko runas laikā darbinieki skali sauca saukli “aizej prom”. Kā vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi, Lukašenko pavadīja viņa dēls Nikolajs. MZKT piekabē pulcējās arī citu rūpnīcu darbinieki.

Britu raidorganizācijas (BBC) krievu ziņu aģentūra rakstīja, ka Lukašenko sākotnēji sarunājās ar konkrētām darba ņēmēju grupām, bet pēc tam pievērsās citiem. Kā vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi, Lukašenko pavadīja viņa dēls Nikolajs.

“Telegram” kanālā “Meduza Live” publicēts Lukašenko uzstāšanās fragments. Tajā autoritārais Baltkrievijas līderis jautā strādniekiem:

“Vai jūs runājat par negodīgām vēlēšanām un gribētu sarīkot godīgas?”

Saņēmis apstiprinošu atbildi, viņš turpina: “Atbildēšu jums uz šo jautājumu. Vēlēšanas ir notikušas. Kamēr mani nenogalināsiet, citu vēlēšanu nebūs.”

MZKT darbinieki sāka streiku, pieprasot neseno prezidenta vēlēšanu rezultātus atzīt par nederīgiem un rīkot jaunas vēlēšanas.

Streiku oficiāli izsludinājuši minerālmēslu ražotāja Belaruskalij darbinieki, kuri sākuši sastādīt prasību sarakstu, kas iesniedzami streika komitejai un rūpnīcas vadībai.

Tajā pašā laikā vietne “Onliner” ziņoja, ka Minskas traktoru rūpnīcas strādnieki bija pametuši darbu uz trim stundām un viņiem vairs neļāva aizbraukt, lai izvairītos no nepamatotas prombūtnes no darba.

Lai arī BelAZ streiks nav oficiāli izsludināts, simtiem darbinieku joprojām pulcējās aiz sētas un pameta darbu.

Tiešsaistes publikācija Tut.by ziņoja, ka tajā pašā laikā desmitiem valstij piederošās raidorganizācijas Belteleradio darbinieku ir uzsākuši streiku Minskā, un viņi ir iesnieguši pieprasījumu direktoram Ivanam Eismontam.

Viņi aicināja atcelt 9. augusta vēlēšanu rezultātus, atbrīvot Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju Lidiju Jermošinu, atbrīvot visus politieslodzītos un atcelt mediju cenzūru.

Tūkstošiem cilvēku svētdien devās uz Minskas un citu Baltkrievijas pilsētu ielām, lai piedalītos nepieredzētā solidaritātes kustībā, pieprasot Lukašenko atkāpšanos.

Avots

You may also like...