Beidzot atklāj, cik milzīga no 2023. gada sākuma būs Jaunā minimālā alga! Cilvēki ir vienkārši pārsteigti!

Vēl pirms neilga laika noteikti jau paspējāt dzirdēt par solījumiem, ka šī gada sākumā ir jāizskata varianti par tuvākās nākotnes minimālās algas celšanu. Pareizāk sakot, konkrētai datums esot nosprausts no 2023. gada 1. janvāra, kas arīdzen nemaz vairs nav tik tālu. Ja iepriekš vēl bija daudz runu par to, vai tas tik tiešām tiks izdarīts un vai tā nav tikai tukša runāšana, tad pašlaik ir īstais brīdis, kurā varētu izteikties par jaunākajām runām un izteikumiem, kuri gaidāmi saistībā ar Jaunās minimālās algas ieviešanu.

Iepriekš vavīdēja runas, ka minimālās darba algas apmēra un to pārskatīšana laicīgi tika plānota 2022. gada iesākumā, kas tad arī tiešām notiek, līdz ar to vienojoties ar dažādiem sociālajiem partneriem par jaunās minimālās algas apmēru 2023. gadam. Pašlaik ir tapis skaidrs, ka vienošanās tiktāl ir bijušas ļoti veiksmīgas un jau gājušas runas par to, cik tad reāli liela varētu būt šī jaunā minimālā alga. Visvairāk jautājumi rodas par to, vai konkrēti nosauktais cipars paliks vai tomēr vēl kaut kas mainīsies? Laiks tam beidzot ķerties klāt!

Tie iedzīvotāji, kas seko līdzi informācijai par esošo situāciju un visām pārējām izmaiņām, noteikti jau zina, ka LBAS kā vienu no pašiem svarīgākajiem kritērijiem, lai noteiktu jauno 2023. minimālo algu, piedāvā risinājumu noteikt 50% apmēru no 2021. gada vidējās bruto algas lieluma. Par šādām baumām jau iepriekš gāja runa un izrādās, ka tas viss beidzot sakrīt. Skatoties pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem jau tika paziņots, ka 2021. gada trešajā ceturksnī vidējā bruto alga bija 1280 Eiro lielumā.

Tas attiecīgi nostāda situāciju, ka minimālā alga būs puse no šīs summas jeb 640 Eiro lielumā, taču tas neesot vienīgais aspekts, kurš tikšot skatīts, lai gan pēc runām tiekot ziņots, ka šis ir pats ticamākais variants pie kura varētu palikt. Ja skatāmies pēdejo dienu informāciju, tad joprojām notiek sarunas un varianti tiekot piedāvāti ap 640 līdz pat 700 Eiro, tomēr izskanējušas runas, ka 700 Eiro būšot pārāk liela summa attiecīgajā situācijā

Pašlaik līdz ar to jārēķinās, ka līdzīga summa tik tiešām varētu palikt. bet pat ja notiks kādas izmaiņās, tad jau acīmredzams tas, ka summa mainītos tikai + – uz vienu vai otru pusi, bet kopumā būtu līdzvērtīga ar nosaukto. Atliek cerēt, ka summa būs maksimāli iespējami lielākā, jo inflācijas sekas ir jūtamas jau pašlaik.

You may also like...