Diemžēl, bet Šodien paziņots gala rezultāts par pazudušo Justīni – Informācija ir ļoti nepatīkama

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs kompleksā kriminālizmeklēšanā pusotru mēnesi veica visaptverošus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus. VP šodien savā mājaslapā ziņoja, ka viņu amatpersonas atklājušas kopš šā gada 5.maija bezvēsts pazudušās septiņus gadus vecās Justīni Reinikovas mirstīgās atliekas. Bērns tika atrasts miris ar acīmredzamām traumām.

Aizvadītajā diennaktī aizdomās par saistību ar iespējamu noziedzīgu darbību aizturētas divas personas. Pašlaik viņi atrodas īslaicīgās aizturēšanas centrā. Par drošības līdzekli, kas viņiem tiks piemērots, vēl tiks lemts tuvākajās dienās. Kriminālizmeklēšana turpinās. Pēc neoficiāliem avotiem, portālam LA.LV ziņots, ka abas aizturētās personas ir Justīnes tēvs un pamāte.

Valsts policija pēc informācijas saņemšanas 5.maijā par septiņus gadus vecā Justīni Reinikova pazušanu Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā nekavējoties uzsāka visaptverošu meklēšanas operāciju. Pusotra mēneša garumā Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis, Kriminālpolicijas birojs un Kārtības policijas birojs, kā arī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvalde veica dažādus meklēšanas pasākumus, atkārtoti veicot plašas masveida kratīšanas. pūlēm un mērķtiecīgi apsekojot dažādas teritorijas un objektus, tajā skaitā ūdenstilpes.

Sākumā viena iespēja, kas tika pētīta pazudušās meitenes gadījumā, bija doma, ka viņa varētu būt pametusi pagalmu pēc savas vēlēšanās un devusies nezināmā virzienā. Taču jau no paša pazušanas sākuma likumsargi pārbaudīja vairākas hipotēzes, no kurām viena bija, ka meitene varētu būt noziedzīga nodarījuma upuris. Policija uzsāka kriminālizmeklēšanu un veica rūpīgu un vispusīgu ekspertīzi, galu galā atšķetinot sarežģītu un sarežģītu lietu par meitenes pazušanu.

Pēc pusotru mēnesi ilga izmeklēšanas un operatīvā darba Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas naktī uz 20.jūniju aizturēja divas personas. Personas tika turētas aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pret meiteni.

Taču meitenes līķis, kurš guva acīmredzamus ievainojumus, tika atrasts aprakts kādas pamestas mājas pagrabā, kas atrodas dziļi mežā, vairākus desmitus kilometru attālumā no viņas mājām.
Valsts policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta, kas attiecas uz slepkavību pastiprinošos apstākļos. Šāda veida noziegums rada smagas sekas, tostarp mūža ieslodzījumu vai sodu no desmit līdz divdesmit gadiem ar iespēju piemērot probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Turklāt papildus šiem sodiem tiesa var pieņemt lēmumu par mantas konfiskāciju.

Pašlaik abas personas atrodas īslaicīgai ieslodzījumam paredzētā vietā. Lēmums par aizsardzības pasākumu noteikšanu tiks pieņemts tuvākajās dienās. Turpinoties kriminālizmeklēšanai, ir pasūtītas ekspertu analīzes.

Tā kā izmeklēšana turpinās, Valsts policija ir izvēlējusies pagaidām nesniegt jebkādus papildu paziņojumus.
Valsts policija vēlas uzsvērt, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā nav konstatēta atbilstoši likuma protokoliem.

You may also like...