Iedzīvotājiem Beidzot izmaksās Jaunu naudas atbalstu! Protams, ne visiem, bet lūk, kuri to tūlīt saņems!

Tiem, kuri vēl nezina  – Labklājības ministrija analizē iedzīvotāju ienākumus, kā arī dažā tipa atmaksas iespējas atskatoties paša cilvēka ienākumus. Attiecīgi tālāk tiks aplūkots pēdējo gadu mājsaimniecību budžets un izdevumi, lai kopumā varētu noteikt kā tieši tas skar pašus iedzīvotājus. Šobrīd viss precizēšanas kopums, ko izmanto, lai varētu novērtēt esošo situāciju un visu pārējo, kas saistīts ar cilvēku labklājību un naudas lietām. Šobrīd gan pats svarīgākais ir tas, kā tas ietekmē pašus iedzīvotājus un ko vispār cilvēki no tā visa iegūs? Laiks aplūkot un saprast to visu daudz smalkāk!

Tieši Labklājības ministrija 2023. gada budžeta izstrādē plāno iekļaut jau vairākus piedāvātos pasākumus, ziņo nra.lv. Pie tam šie pasākumi sevī ietver esošās mājokļu subsīdijas un valsts līdzfinansējumu pašvaldībām. Pie tam, starp šiem visiem atbalsta pasākumiem ir arī mājokļa pabalsta forums, kas ietekmēs pabalsta esošo apmēru, ko ģimenei vajadzētu saņemt. Līdz ar to, šīs nodaļas vadītāja minēja, ka attiecīgajā forumā tiks iekļauts minimālais garantētais ienākuma līmenis ģimenēm, kas ir tiešām patīkama vēsts, jo tiks piešķirts garantētais cipars, kas šobrīd ļoti daudziem iedzīvotājiem ir vienkārši nepieciešams. Laiks to visu aplūkot sīkāk!

Tieši mājsaimniecībām, kurām ir zemāki ienākumi, tiks piešķirts garantētais minimālais cipars. Pie tam šis pabalsts apmērs tiek noteikts minimāli ienākumu slieksnim pieskaitot attiecīgu summu pamatojoties uz mājsaimniecības veidu. Ja vientuļam pensionāram, vai invalīdam, kuri dzīvo šķirti no citiem jeb vieni – tiks piemērots koeficients 2,5 vai pašvaldības, ja tas būs lielāks. Mājsaimniecībās, kurās ir pensijas vecuma cilvēki, viņiem tiks piemērots koeficients 2, vai pašvaldības, ja tas būs lielāks.

Veinberga jau skaidri norādīja, ja iedzīvotāju ienākumi ir zemāki par minimālo ienākuma garantijas līmeni mājsaimniecībai, tad ienākumiem tālāk tiek piemērots koeficients 1,5 vai pašvaldības, ja tas ir lielāks. Līdz ar aizvien vairāk cilvēki varēs pretendēt uz konkrētajiem mājokļa pabalstiem.

Pie tam vairāk nekā 25 miljoni eiro jau ir atvēlēti priekš pensionāru ātrākas pensiju indeksācijas. Taču par pārējiem pabalstiem tikšot ziņots tad, kad tie nāks tuvāk, taču tādi būs un precīzas subsīdijas summas būs zināmas neilgi pirms pabalsta izmaksas.

You may also like...