Ilgstoša Sēdēšana Var Būt Jaunā Smēķēšana, Veiktais Pētījums Norāda Uz To, Ka Ilgstoša Sēdēšana Var Novest Līdz Nāvei

TV un datoru laikmetā ar vien vairāk cilvēku pavada, sēžot pie ekrāniem. Ir atklāts, ka ilgstoša, regulāra sēdēšana var izraisīt negatīvu iedarbību uz veselību, tāpēc ir jācenšas piecelties, izstaipīt kājas un atjaunot asinsriti. Bet, balstoties uz jaunu pētījumu, problēma ir ne vien sēdēšanā, bet arī tajā, ka sēdus pavadītais laiks akumulējas dienas laikā, kas būtiski palielina nāves risku.

SĒDOŠS DZĪVESVEIDS PALIELINA MIRSTĪBU
Kolumbijas Universitātes medicīnas centra pētnieku komanda atklāja, ka pieaugušie, kuri sēž 1-2 stundas bez kustēšanās, iegūst lielāku mirstības risku kā tie, kuri sēž tik pat ilgi, bet īsākos laika sprīžos.

‘’Mēs domājam, ka laiks, ko pavadām sēdus, ir viss, par ko jāuztraucas, tomēr pētījumi ir pierādījuši, ka sēdēšana ilgāku laika periodu bez kustēšanās var negatīvi ietekmēt veselību, ‘’stāsta Keita Diaza, pētījumu grupas vadītāja.

Zinātnieki pētīja sēdus pozīcijas paradumus aptuveni 8000 dalībniekiem, kuri bija vecāki par 45 gadiem un ar dažādu ādas krāsu. Pie gurniem piestiprināms aktivitātes monitors sekoja līdzi rezultātiem.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...