“Ir jādomā par nodokļu celšanu!” Ministre Viņķele nosauc kādus nodokļus vajadzēs celt!

Kāpēc gan nepalielināt nodokļu slogu cilvēkiem, kuri jau tā cenšas izdzīvot uz nabadzības robežas? Izrādās, ka tā neesot problēma augstākstāvošiem. Valdībai ir jādomā par nodokļu celšanu, lai varētu audzēt kopējos budžeta ieņēmumus, kurus var pārdalīt konkrētajām nozaru vajadzīgām. Savu viedokli šorīt LNT kanālā izteica veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēc konkrētās ministres vārdiem, tiek skaidrots, ka valdībai ir jāveido nodokļu sistēma un jāapkarto visa pārējā ēnu ekonomika tā, lai budžetu pārdalāmā summa būtu daudz lielāka, nekā tas ir patreiz. Pēc viņas izteikumiem ēnu ekonomikas apkarošana viena pati nevar sniegt visus rezultātus.

Taču, kur šeit ir loģika, ja tiek apkarota ēnu ekonomika, ar to viss nepietikšot… Viņķele izteikusies, ka neatkarīgi no tā būs attiecīgi jādomā par nodokļu pieaugumu. Kā vienu no pirmajām jomām, kur varētu palielināt nodokļus, Viņķele minēja nodokļu kapitāla pieagumam, kas esot mazāki nekā darba algām.

Tas nozīmē, ka valdībai jau uz nākamo budžetu būs ļoti  strikti jāizvertē esošais regulējums un tā nodokļu slogs. Nākamais Viņķeles uzskaitījums esot par to, ka varētu celt dabas resursu nodoklis par piesārņojumu dabā un nekustamā īpašuma nodokli. Taču arī tas vēl nav viss!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...