Kariņš cilvēkiem paziņo, kas īstenībā notiks pēc Lieldienām…

Pēdējo nedēļu laiks ir bijis tiešām grūts un Valdībai nācies domāt vairākus variantus, ko darīt pie dažādām situācijām, lai varētu vienmēr izmantot efektīvāko un labāko. Šoreiz Krišjānis Kariņš jau ir paziņojis pašu ticamāko variantu, kas notiks pēc Lieldienu svinēšanās. Tagad viņš to pavēstījis arī plašākai cilvēku publikai.

Piektdien Ministru kabinets panāca vienošanos atvieglot izglītības programmu organizēšanas ierobežojumus un plāno atvieglot dažus tirdzniecības ierobežojumus, lai ļautu strādāt tikai maziem veikaliem. Pašreizējais plāns stājas spēkā tūlīt pēc Lieldienām, bet valdība nākamnedēļ noteiks konkrētu datumu un konkrētu noteikumu pārskatīšanu. Nosakot ierobežojumu mazināšanas termiņu, tiks ņemta vērā pašreizējā epidemioloģiskā situācija.

Lai gan Operatīvā vadības grupa sākotnēji pieprasīja tirdzniecības ierobežojumus mazināt no 7. aprīļa, valdība piekrita mērenāk atvieglot ierobežojumus šai nozarei, lai ļautu darboties visiem mazajiem veikaliem, bet veikaliem, kuru platība pārsniedz 7000 kvadrātmetrus, joprojām būs ierobežoti.

Precīzi tirdzniecības noteikumi vēl jāizstrādā, taču paredzams, ka varēs darboties veikali ar atsevišķām ieejām. Lai gan tirdzniecības centri nevarēs darboties, tie tomēr varēs uzņemt neierobežotus veikalus, piemēram, grāmatnīcas un pārtikas veikalus. Paredzams, ka arī ārējā tirdzniecība varēs darboties.

Darba grupa uzaicināja akadēmiskās aprindas, medicīnas un ekonomikas ekspertus, kuri novērtēja četru soļu metodi, kuru darba grupa pieņēma, lai atvieglotu ierobežojumus, un uzskatīja, ka pašreizējo Covid-19 sastopamību nevar mazināt. Tomēr, ja mēs vēlamies apsvērt atvieglojošus ierobežojumus, mēs par prioritāti uzskatīsim Covid-19 izglītības ierobežojumu mazināšanu, taču mēs nevēlamies, lai tirdzniecības sektors pilnībā atvērtu.

Lasi vēl : Atklājas, ka daļa ģimeņu, kuras saņēmušas 500 Eiro pabalstu, nāksies arī tos dekarēt!

Vērtējot tirdzniecības ierobežojumu atvieglošanu, premjerministrs sacīja, ka, ļaujot darboties visai tirdzniecības nozarei, nozarei sniegs ievērojamus ieguvumus un tāpēc mudinās cilvēkus pulcēties. Tomēr Karišs sacīja, ka viņš ir stingri pārliecināts, ka tirdzniecības pasākumi pandēmijas apstākļos ir jāorganizē, lai izvairītos no tik absurdas situācijas, ka cilvēki joprojām pērk preces, kuras pašlaik nevar iegādāties klātienē.

Valdība atbalsta ideju, ka no 7. aprīļa var atvērt visus mazos veikalus, izņemot tirdzniecības centrus. Jā, ja epidemioloģiskā situācija to atļauj, galīgais lēmums tiks pieņemts nākamajā nedēļā. Sākot ar 7. aprīli, valdība atbalsta izglītības procedūru ieviešanu reģionā, kas nodrošina pilna laika 1. – 6. Un 12. klases skolēnus, savukārt pilna laika studenti 7. – 11. Klasē ievēros rotācijas principu – divas dienas a nedēļu.

Turklāt no 7. aprīļa šajā vietā būs atļautas personīgas konsultācijas, un interešu izglītība un profesionālā izglītība tiks veikta ārpus telpām, grupā var būt ne vairāk kā 10 cilvēki. Profesionālajā izglītībā viņiem būs atļauts iegūt profesionālās prakses saturu, kas nepieciešams profesionālās kvalifikācijas iegūšanai, ne vairāk kā 5 cilvēku grupu telpās.

Reģiona ietvaros ir iespējams organizēt āra kursus līdz pat desmit pusaudžiem un jauniešiem, kuriem ir sociālās atstumtības risks, kā arī atkarīgajiem, kā arī konsultācijas ārpus telpām. Sākot ar 7. aprīli, divās ģimenēs var satikties līdz desmit cilvēkiem. Šajā solī var demonstrēt līdz desmit cilvēkiem.

Avots

You may also like...