Kariņš nācis klajā ar steidzamu paziņojumu iedzīvotājiem saistībā ar ierobežojumiem dēļ OMIKRONA izplešanās!

Esošajā situācijā svarīgi ņemt vērā, ka visā pasaulē izplatās jaunais vīrusa celms ar nosaukumu omicron, kas, ļoti iespējams, ir sasniedzis Latviju, tāpēc ir uzsākti papildu testi un divi inficētie ir atgriezušies Latvijā no Kopenhāgenas. Saistībā ar notikušo nāca klajā Krišjānis Kariņš un pastāstīja ļoti svarīgas ziņas saistībā ar esošajiem ierobežojumiem un turpmākajiem rīcības plāniem, kas turpmāk ietekmēs mūs pilnīgi visus.

Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija šodien sāka sekvencēt divu aizdomīgu testa paraugu vīrusu genomus. Tad jūs varat droši noteikt, vai nav vīrusa omikrons. Pilna cilpas secība nav ātra. Rezultāts var būt jau piektdien. Tomēr valsts references laboratorija sliecas domāt, ka šajos divos paraugos būs jauni vīrusa celmi, jo Gulbju laboratorijas sākotnējais tests uzrādīja, ka ir omikroniem raksturīgas mutācijas, tāpēc šī ir slikta ziņa, kas, visticamāk, ir saistīta ar jauno. , Strauji izplatījās visās pasaules malās, taču ar to viss nebeidzās.

“Omikrona pīķa proteīnam ir zināmas 33 mutācijas. Gulbja laboratorija spēja atklāt 10 no 33. Līdz ar to, tas jau ir gana  pietiekami, lai aptuveni 80% vai 90% cilvēku noteiktu, ka tas varētu būt omikrons. Protams, tikai tad, ja mēs to saņemam. Sekvences datus var tikai pabeigt.” CDC tagad aicina visus pasažierus septītajā dienā veikt veselības un laboratoriskās pārbaudes Baltic Airlines reisā no Kopenhāgenas uz Rīgu 4.decembrī. No otras puses, tāpēc, ka šie divi pasažieri, kas varētu būt omikrona tipa, tika ievietoti karantīnā pastiprinātā veselības inspektoru un policijas uzraudzībā.

“Cilvēki atgriezās no Zviedrijas, kur piedalījās vērienīgā starptautiskā pasākumā. Lidostā tika pārbaudīti, un rezultāti bija pozitīvi. Esam pieprasījuši airBaltic pasažieru sarakstu šajā reisā. Ir noskaidroti ciešie kontakti un tiek veikta epidemioloģiskā izmeklēšana. turpinās Turklāt šī Halmstades pasākuma organizators Zviedrijā tagad saņēmis ziņu no Latvijas SPKC, lai atgādinātu citiem tūristiem pievērst uzmanību savai veselībai. Pie tam, tas ir ļoti svarīgi ikvienam cilvēkam, jo vērā jāņem dažādas situācijas sfēras un notiekošais.

Simptomi parasti parādās pēc 5, 6 vai 7 dienām, pēc tam vēlreiz jāpārbauda slimības gaita. “Ne Pasaules Veselības organizācija, ne Eiropas Slimību profilakses un kontroles centri nav oficiāli paziņojuši, vai omikrons ir daudz nopietnāks un lielāka iespēja nāvei. Tāpēc Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nav ierosinājis īpašus drošības pasākumus, ierobežojumus vai citus drošības pasākumus. omikrons. Attiecība netiks ieviesta. , Bet drīz redzēsim, vai šis jaunais tips tiešām ir bīstamāks par citiem veidiem.

“Mūsu pašreizējā pamatstratēģija ir vakcinēties, pastiprināt vakcināciju un valkāt maskas, taču vairs nav ieteicams valkāt auduma maskas, bet gan valkāt ķirurģiskās maskas vai FFP2 maskas. Rīt mēs dzirdēsim no Veselības ministrijas, un, iespējams, būs jaunas viedokļi.”Visa pasaule gaida informāciju no zinātniekiem. “

VM norādīja, ka, no vienas puses, kopējais saslimstības rādītājs pakāpeniski samazinās, tāpēc ir spiediens samazināt kāpuma un krituma robežu, bet, no otras puses, tā kā omikrona ietekme uz veselību vēl nemaz nav precīzi pētīta un tam visam vēl vajag laiku.

Avots

You may also like...