Kariņš nācis klajā ar steidzamu paziņojumu par vakcināciju. Tās būs nepatīkamas ziņas visiem!

Pēdējās diennaktis ir bijušas notikumiem bagātas, jo paziņoti daudz un dažādi lēmumi, un joprojām pašlaik ir daudz neskaidrības, taču šoreiz Kariņš ir pārspējis pats sevi un šoreiz viņš ir pārspējis pats sevi, jo paziņojis ko tādu, kas saniknos tiešām daudzus. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pavisam atklāti izteicies un rosinājis, ka visiem 50 gadus sasniegušajiem cilvēkiem noteikt obligāto vakcināciju.

Veselības Ministrs Daniels Pavļuts sēdē bija skaidrojis, ka vakcinācijas aptveres celšanai iedzīvotāju vecumā virs 50 tiek pat ieteikts noteikti par pienākumu vakcinēties kopumā sai saņemot pretī zināmus pakalpojumus. Savukārt runājot par šo iniciatīvu, ministrs pauda atbalstu, piebilstot, ka mums ir visai ierobežoti rīki ar kuriem varētu stimulēt gados vecāko un riskantāko iedzīvotāju vakcināciju. Tomēr vienalikus viņaprāt, šeit varētu būt arī daudz juridisku izaicinājumi, jo šobrīd darbiniekiem šāds pienākums noteikts ar nodarbinātības pamata iemeslu.

Tomēr tikmēr tieslietu ministrs Jānis Bordāns izteicās, ka viņaprāt, šādu pienākumu noteikt būtu komiski, jo daudz atbilstošāk obligātu vakcināciju ir noteikt konkrētām profesijām. “Es neizprotu, ko tas vispār varētu nozīmēt – senioru obligāta vakcinācija,” izteicās tieslietu ministrs. Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs izteicās, ka viņa ieskatā, Latvijai būtu jādara viss, lai vakcinētu seniorus.

Tomēr vēstuļu rakstīšanas, ir viena no Veselības minitrijas VM ieteiktajām uzrunāšanas metodēm varētu patiesībā nebūt tik ļoti efektīvs pasākums – pie senioriem būtu jābrauc tik tiešām personīgi, jārosina sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām. Savdabīgu viedokli pauda arī satikmes ministrs Tālis Linkaits, kurš izteicās, ka Latvijā starp jauniešiem no 12 līdz 14 gadu vecumam vakcinācijas aptvera ir augstāka nekā senioriem virs 90 gadiem.

“Tas kaut ko parāda par mūsu prioritātēm.” Linkaits izteicās, ka īpaši aktīvi vajadzētu uzrunāt tieši neaktīvos seniorus, kas piemēram, dzīvo laukos un kuriem vakcīnu pieejamība varētu būt krietni lielāka problēma. Veselības ministrs nepiekrita kolēģu kritikai, paužot to, ka viņš no kolēģiem diskusijas laikā rekomendāciju ziņā vakcinācijas veicināšanai starp senioriem valdības sēdē nav sadzirdējis neko tādu, ko VM pašlaik jau nedarītu, tajā starpā veicot vakcināciju mājās, sadarboties ar nevalstiskajām organizācijām.

Avots

You may also like...