Latvijā sācies, kas ļoti baiss un drausmīgs! Paziņota biedējoša prognoze par jau drīzumā sagaidāmo nākotni

Centrāltirgus, Zinātņu akadēmija, tirdzniecības centrs “Mols” ir ikdienas ainava, kas sveic garāmgājējus. Piepildīts ar cilvēkiem, kas nes somas un koferus, tas kalpo kā vārti uz citu valsti, katrs ceļotājs nes sev līdzi savus centienus un tālākos sapņus. Šī aina atspoguļo izplatītu parādību: Nīderlande ir iekārojams galamērķis tiem, kas meklē imigrāciju, un šī tendence izpaužas dažādos veidos. Taču šīs rosīgās ainas laikā rodas cita situācija – viena, kas rada arvien lielākas bažas Latvijā.

Nodarbinātības valsts aģentūras pieprasījums pēc konsultāciju pakalpojumiem un specializēto personāla atlases aģentūru klātbūtne Rīgā nenoliedzami apliecina darba iespēju pieaugumu Nīderlandē. Turklāt nesenais raidījuma “Reporters” atspoguļojums kanālā “360TV” par biežu personu pārvadāšanu uz Nīderlandi ar mikroautobusiem skaidri liecina, ka pieaug to cilvēku skaits, kuri vēlas uzlabot savu dzīves kvalitāti šajā valstī.

Lai gan Vācija bieži tiek uzskatīta par labāko ceļotāju izvēli, tieši Nīderlandē ir visvairāk izceļotāju. Ceļojot uz ārzemēm, īpaši pasažieru pārvadājumu jomā, ir bijis grūti neievērot pieaugošo tendenci, kad indivīdi meklē jaunas darba un dzīves iespējas ārpus savas izcelsmes valsts.

Uzklausot pozitīvas atsauksmes par Nīderlandi kā izcilu vietu emigrantiem tās plašo finansiālo izredžu dēļ, Džūlija nolēma doties uz ārzemēm. Cīnās atrast labi atalgotu darbu Latvijā, viņa meklēja iespējas ārzemēs. Ar nodarbinātības aģentūru palīdzību Džūlija varēja nodrošināt stabilu algu virs 11 eiro stundā. Tomēr ceļš pretī jauniem apvāršņiem nebija bez šķēršļiem – Džūlijai nācās atstāt savus bērnus Latvijā.

Lasi vēl : “Nākamā nedēļa būs sliktākā šogad!” Sinoptiķi iedzīvotājiem steidzami iesaka sagatavoties

Jāpiemin, ka minimālā alga Nīderlandē ir ievērojami augstāka nekā citās valstīs, 1995 eiro mēnesī. Rezultātā Nīderlandes uzņēmumi aktīvi meklē darbaspēku no Latvijas un vairākās nodarbinātības tīmekļa vietnēs izsludina darba piedāvājumus. Viņi arī sadarbojas ar aģentūrām Rīgā, kas specializējas darba iespējās Nīderlandē.

Klausoties stāstus no citiem emigrantiem, stāstījums iegūst negaidītu pavērsienu. Dzintra uzsver, ka ienākumus, kas salīdzināmi ar Latvijā gūtajiem, var gūt tikai divās nedēļās, savukārt Latvijā tas prasītu veselu mēnesi, ja ne vairāk.

Nīderlande piedāvā iespēju nopelnīt aptuveni 2000 eiro mēnesī, liecina viņas pārskats. Dzintra, kura iepriekš strādāja dārzkopības siltumnīcā Nīderlandē, kopš tā laika ir pārgājusi uz darbu siera ražotnē.

Atzīstot, ka viņa nav pilnībā apmierināta ar attālumu no dzimtenes, darba un dzīves apstākļi Nīderlandē ir ievērojami labāki nekā Latvijā. Pārsvarā algas Latvijā nav augstākas par vidējo, un attieksme pret strādājošajiem ir mazāk draudzīga.

Parasti indivīdi izvēlas emigrēt ar nodarbinātības aģentūru starpniecību, kas piedāvā komunālo mājokli par likmi 400 eiro mēnesī. Šis pakalpojums palīdz samazināt mājokļa izdevumus un atstāj vismaz 1300 eiro pēcizmaksas.

You may also like...