Saeima ir pilnībā pieņēmusi jaunus likuma grozījumus: Tagad ar savu skaidro naudu nevarēsi darīt kā gribi

Nesen Saeima pieņēma jaunus grozījumus, kas visaptveroši ietekmē skaidrās naudas izmantošanu. Kā izrādās, indivīdiem vairs nebūs pilnīgas autonomijas pār savu skaidru naudu. Negaidījāt, ko tādu vai ne? Bet tagad tā ir realitāte un nu to nāksies pieņemt, lai arī cik ļoti negribētos!

Nesenais Saeimas lēmums licis būtiski pārskatīt skaidrās naudas deklarēšanu regulējošos noteikumus. Atjauninātie noteikumi varētu būt radījuši zināmas bažas iedzīvotājiem, kuri tagad apzinās ierobežojumus un pienākumus, kas saistīti ar šādām deklarācijām.

Saskaņā ar jaunākajiem noteikumiem fiziskai personai, kas nav saistīta ar sabiedrisku organizāciju, ir jāziņo par konkrētas summas pārvešanu! Taču, ko tas īsti nozīmē un cik pamatoti tas ir? Paziņots, ka ne vienmēr pietiek tikai ar naudas deklarēšanu, lai nesagādātu sev liekas problēmas.

Runa iet par valūtas pārvadāšanu pāri valsts robežai, ja summa pārsniedz 10 000 eiro. Šī deklarācija ir obligāta, ja ir norādes, ka nodošana var būt saistīta ar nelikumīgām darbībām. Ir ļoti svarīgi uzsvērt, ka apspriestais daudzums var atšķirties atkarībā no situācijas. Tas ir radījis bažas starp cilvēkiem, kuri vēlas šķērsot valsts robežu. Taču arī šajā gadījumā ar to nekas nebeidzas!

Lai lietas būtu skaidras, šīs izmaiņas attiecas uz likumu, kas ietver “Ziņošanu par valūtu, kas šķērso valsts robežu”. Ir vērts atzīmēt, ka Latvijas ārējā robeža stiepjas gar vairākām valstīm. Vai pat ar mazākām naudas summām ir attaisnojama šo noteikumu ieviešana?

Attiecīgās iestādes amatpersonām ir tiesības pieprasīt skaidras naudas deklarāciju no jebkuras personas, kura šķērso valsts ārējo robežu ar mazāk nekā 10 000 eiro, ja ir ticamas pazīmes par nelikumīgu finansiālo darbību.

Nesen tika ieviests likums, kura galvenais mērķis ir sniegt detalizētas anotācijas izmaiņām. Šāda uzsvara pamatojums ir samazināt potenciālos draudus, kas saistīti ar nelegālu līdzekļu apriti dažādās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā.

Katra valūta ir pakļauta iepriekšminētajām izmaiņām. Tiesību aktos ir sniegta skaidra nepārraudzītas valūtas definīcija kā jebkuri līdzekļi, kas tiek pārskaitīti bez personas pavadīšanas. Svarīgi atzīmēt, ka pirms šīm izmaiņām bija jāziņo par jebkuru valūtas pārskaitījumu, kas pārsniedza 10 000 eiro.

Šo likuma grozījumu ieviešana kalpoja ar mērķi veicināt cīņu pret nelikumīgu darbību finansēšanu un nelikumīgi iegūto līdzekļu leģitimizāciju. Turklāt tās mērķis bija saskaņot šos tiesību aktus ar Eiropas Savienības noteikumiem. Likuma grozījumi, kā norādīts anotācijā, ietver skaidrāku jēdziena “skaidra nauda” definīciju un īpašu administratīvu problēmu risināšanu.

You may also like...